Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Zdjęcie z koncertu

Dni Annopola 2013

05-08-2013

Dnia 27 i 28 lipca świętowano Dni Annopola. Ich organizatorem był Burmistrz Annopola, Rada Miejska i Centrum Kultury. Już po raz trzeci współorganizatorem obchodów było Radio Lublin, a głównym sponsorem Kompania Piwowarska Marki „Żubr".

Sobota należała do dzieci. Zaplanowany dla nich program nawiązywał m.in. do obchodów Roku Tuwima. Poety, którego wiersze cieszą się dużą popularnością i łączą pokolenia. Po godz. 1700, kiedy ruszyła magiczna lokomotywa, Rynek Miejski zamienił się w  ogromny plac zabaw. Dzieci i rodzice chętnie włączyli się w animacje, zabawy i konkursy prowadzone przez Lucynę Jaskowską i Monikę Gaweł. Dzieci z zaangażowaniem rysowały kredą na płycie Rynku ulubionych bohaterów z wierszy Tuwima. Dziecięcą radość również wzbudził pokaz baniek mydlanych.
Ogromną niespodziankę przygotował Gminny Klub Aktywnego Seniora, udanie inscenizując „Królewnę Śmieszkę". Babcie i dziadkowie brawurowo zagrali swoje role, świetnie reprezentowali się w przygotowanych kostiumach, wywołując ogromny aplauz publiczności.
Później Rynek zamienił się w ogromną czytelnię. Z bogatego dorobku poetyckiego Juliana Tuwima organizatorzy wybrali wierszyki najbardziej znane i lubiane przez dzieci: Tuwimowskie strofy czytał Burmistrz Annopola-Wiesław Liwiński, Przewodniczący Rady Miejskiej-Ryszard Gazda, Zastępca Burmistrza-Roman Wiśniewski, Sekretarz Gminy-Jadwiga Łukasiewicz i Skarbnik Gminy-Lila Kaczor.
Zaprezentowane teksty uczą i bawią dziecięcą część publiczności, zaś u dorosłych wzbudzały nutkę sentymentalizmu.
Na zakończenie sobotniego spotkania na Rynku, Burmistrz-Wiesław Liwiński dokonał oficjalnego otwarcia obchodów Dni Annopola, natomiast miłośnicy dyskotekowych rytmów, bawili się w godzinach nocnych na stadionie z Zespołem SK-1.
Drugi dzień  obchodów Dni Annopola rozpoczęto od wędkarskich zmagań nad Wisłą o Puchar Burmistrza. Wieczorem, podczas rozstrzygnięcia zawodów, okazało się, komu tego dnia najlepiej brała ryba.
Tradycyjnie o godz. 1200 została odprawiona Msza św. w kościele parafialnym pw. św. Joachima i Anny w intencji mieszkańców Miasta i Gminy Annopol. Koncelebrowaną mszę odprawili ks. kan. Krzysztof Krzemiński wraz z ks. kan. Antonim Bezpalko.
Dalsza część obchodów o charakterze festynu, miała miejsce na stadionie sportowym i rozpoczęła się od oficjalnego wystąpienia Burmistrza Annopola-Wiesława Liwińskiego, który powitał przybyłych  gości i życzył publiczności udanego świętowania. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wiesław Kołczewski-Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kraśnickiego, Stefan Stachula-Członek Zarządu Powiatu Kraśnickiego, Zbigniew Marcinkowski-Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kraśniku, Dariusz Wcisło-Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Kraśniku, Radni Rady Miejskiej w Annopolu z Przewodniczącym Rady Miejskiej Ryszardem Gazdą,  Roman Wiśniewski-Zastępca Burmistrza Annopola, Lila Kaczor-Skarbnik Gminy, Jadwiga Łukasiewicz-Sekretarz Gminy, Wiesław Tokarski-Prezes MGKS WISŁA Annopol, Zenon Łukawski i Tadeusz Wach z Firmy Piaspol, Dyrektorzy Szkół i Przedszkola, Kierownicy i Dyrektorzy Jednostek Organizacyjnych Gminy, Sołtysi i Przewodniczący Rad Osiedlowych.
Święto Miasta to doskonała okazja do rozrywki, integracji pokoleń, prezentowania lokalnego dorobku kulturalnego i występów zaproszonych zespołów.
Annopolski festyn uświetnił Zespół Tańca Estradowego „Kameleon" z GOK w Zaklikowie, który widowiskowymi choreografiami w wykonaniu dzieci i młodzieży, dostarczył publiczności wspaniałych doznań. Na scenie zaprezentował się również Zespół Wokalny z CK, którego piosenki wpadały w ucho i przypadły publiczności do gustu. Refleksyjny nastrój zapewniła solistka o fantastycznym głosie - Marta Białek. Kolejna część programu to występy lokalnych zespołów. W programie słowno-muzycznym zaprezentował się Gminny Klub Aktywnego Seniora z CK w Annopolu. Kilka pieśni ludowych i biesiadnych wykonał Zespół Artystyczny „Borowiacy".
W międzyczasie sympatyczny szczudlarz zachęcał do wspólnej zabawy. Dzieci mogły skorzystać z urządzeń rekreacyjnych. Z myślą o najmłodszych zaplanowano również malowanie buziek oraz stanowisko, gdzie pod okiem przedstawicieli Fundacji Epicrates można było oglądać i podziwiać dwa węże. Znakomitą zabawą dla publiczności był program biesiadny w wykonaniu Agencji Artystyczno-Koncertowej „Teatr z Lublina". Artyści zachwycali dynamicznym tańcem i śpiewem oraz barwnymi strojami.
W przerwach podczas biesiady ogłoszono wyniki Zawodów Wedkarskich. W tym roku Puchar Burmistrza trafił do rąk Pana Adama Kaszy z Kraśnika, który zajął I-sze miejsce w kategorii „Seniorzy" z liczbą punktów 9150.
Pozostałe miejsca zajęli:
II-Marcin Bernat                              7445pkt
III-Mariusz Suchowolak                               7245pkt
IV-Grzegorz Kamola                      5635pkt
V-Arkadiusz Woźniak                    5035pkt
VI-Marceli Targos                           4695pkt
VII-Krzysztof Borkowski                              4120pkt
VIII-Janusz Miałkowski                 3720pkt.
W kategorii „Kadeci" uplasowali się następujący wędkarze:
I-Adrian Tabaka                                               575pkt
II-Maksymilian Łysuniek              255pkt
III-Piotr Szydłowski                        150pkt
IV-Mateusz Grzesik                       130pkt.

 Dokonano również rozstrzygnięcia Konkursu na Najładniejszy Ogródek Przydomowy i Najbardziej Zadbane Gospodarstwo Rolne w Gminie Annopol.
W tym roku do konkursu przystąpiło  12 właścicieli ogródków przydomowych i 3 właścicieli gospodarstw rolnych.
W kategorii „Najładniejszy Ogródek Przydomowy" poszczególne miejsca zajęli:
I miejsce             Grażyna Kobyra  ze Świeciechowa Dużego
II miejsce            Bożena Magiełda z Wymysłowa
III miejsce           Jadwiga Binek z Annopola
W kategorii „Najbardziej Zadbane Gospodarstwo Rolne"  uplasowali się:
Andrzej Ortyl ze Świeciechowa Poduchownego Lasku  I miejsce
Tadeusz Targos z Nowego Rachowa                                      II miejsce
Andrzej Bownik ze Świeciechowa Dużego                          III miejsce.

W międzyczasie chętni mogli odwiedzić stoiska promocyjne, podegustować potraw z ryb wiślanych oraz wziąć udział w konkursach sponsorowanych przez Kompanię Piwowarską Marki „Żubr".
Gwiazdą niedzielnego festynu był znany i wyjątkowy zespół braci Szczepaników - PEKTUS, który zgromadził przed sceną sporą publiczność i dla której fantastycznie zagrał swoje przeboje. Mogliśmy się przekonać, co znaczy siła braci, profesjonalizm artystów i ich serdeczny kontakt z publicznością. Przekazali nam dużo dobrej energii i pewnie długo będziemy delektować się ich muzyką.
Na zakończenie festynu zagrał Zespół Extremal, bawiąc publiczność własnymi kompozycjami i utworami coverowymi.
Trzeba zauważyć, że podczas tegorocznego annopolskiego świętowania, wyjątkowo dopisała pogoda oraz publiczność.

Powrót