Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

DOŻYNKI POWIATOWE W DZIERZKOWICACH

12-09-2014

7 września 2014 r. w Dzierzkowicach odbyły się Dożynki Powiatowe. Uroczystości rozpoczęły się msza św. polową, odprawioną w intencji rolników powiatu kraśnickiego. Po nabożeństwie uczestnicy dożynek przeszli w korowodzie z dożynkowymi na miejscowy stadion sportowy.

Tegoroczne święto plonów było okazją m.in. do wręczenia odznak honorowych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego „Zasłużony dla rolnictwa". Z terenu gminy Annopol odznaczony został Pan Marian Rybak, sołtys Janiszowa.
Dyplom Starosty Kraśnickiego za szczególne osiągnięcia dla rolnictwa otrzymał Pan Hieronim Mazurek z miejscowości Popów.
Tradycyjnie podczas dożynek powiatowych odbył się konkurs wieńców dożynkowych . W kategorii wieniec współczesny Gminę Annopol reprezentowało Sołectwo Bliskowice, a w kategorii wieniec tradycyjny Stowarzyszenie Kobiety Razem z Opoki, które otrzymały zaszczytne 3 miejsce.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko promocyjne naszej gminy, które odwiedził m. in. Wojewoda Lubelski Wojciech Wilk, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Jacek Sobczak, Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz, Starosta Kraśnicki Andrzej Maj. Na stoisku wystawione były prace wykonane przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Annopolu. Można było również obejrzeć promocyjny film z lotu ptaka nad Annopolem oraz zdjęcia przedstawiające walory naszego miasta.
Wszyscy zainteresowani mieli okazję spróbować „wiślanej" ryby oraz ciast i wiejskiego smalcu.

Powrót