Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Grafika Ogólna Herb na tle kobiety przy laptopie

II PIESZY RAJD PAPIESKI - 16 PAŹDZIERNIKA 2013

18-10-2013

35 rocznica wyboru naszego wielkiego rodaka Kardynała Karola Wojtyły na Papieża, została w sposób szczególny uczczona przez uczniów i pracowników Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Annopolu. Zorganizowany został drugi już Pieszy Rajd Papieski.

Celem dwunastokilometrowej wędrówki było Pole „Zjawienia" w Księżomierzu. Odprawiona została tam uroczysta msza. Naturalna sceneria i klimat tego niezwykłego miejsca sprawiły, że słowa skierowane do młodych ludzi przez ks. kan. Krzysztofa Krzemińskiego, nabrały głębokiego znaczenia.

Rajd stał się wspaniałą okazją do integracji środowiska lokalnego. Zorganizowany został we współpracy z Parafią pw. św. Joachima i Anny w Annopolu oraz Parafią pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Księżomierzu. Wzięli w nim udział także uczniowie i nauczyciele Publicznego Gimnazjum w Annopolu, mieszkańcy miasta, rodzice. Na polu „Zjawienia" do uczestników dołączyli podopieczni domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie oraz mieszkańcy Księżomierza. Ostatni odcinek drogi prowadził do Domu Pielgrzyma w Księżomierzu, gdzie gospodarz parafii, ks. Andrzej Woch oraz rodzice przyjęli uczestników gorącym posiłkiem.

Trud wędrówki został wynagrodzony przez odczuwane wzruszenia, poczucie wspólnoty i wzajemnej odpowiedzialności oraz wrażenia związane z kontaktem z przepiękną, jesienną naturą. Taka forma świętowania Dnia Papieskiego stała się już tradycją Zespołu Szkół Im. Jana Pawła II w Annopolu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zechce do nas dołączyć jeszcze więcej mieszkańców Annopola i okolic.

Powrót