Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Otwarcie Kompleksu Boisk w Annopolu

06-11-2013

Bardzo ważny dzień dla sportu szkolnego w Annopolu. W dniu 4 listopada br. dokonano uroczystego przecięcie wstęgi na nowo wybudowanym kompleksie boisk sportowych, mieszczącym się przy Miejskim Zespole Szkół w Annopolu.

Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki udało się zrealizować długo oczekiwany obiekt sportowy. W skład kompleksu boisk wchodzą pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, piłki koszykowej i siatkówki oraz trzytorowa bieżnia i skocznia w dal. Koszt inwestycji wynosi 842 991,39zł, w tym dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 168 900zł.

Na uroczyste otwarcie przybyli: Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman, Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz, Dyrektor Departamentu Zdrowia i Pomocy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Zbigniew Orzeł, Starosta Powiatu Kraśnickiego Andrzej Maj, Wicestarosta Powiatu kraśnickiego Jarosław Czerw, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kraśnickiego Wiesław Kołczewski, Komendant Powiatowy Policji w Kraśniku Wojciech Czapla, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku Artur Bis, Komendant Komisariatu Policji w Annopolu Mieczysław Szczyguła, Komendant MGZ OSP RP w Annopolu Grzegorz Targos, Radni Rady Miejskiej w Annopolu z Przewodniczącym Ryszardem Gazdą, wykonawca robót Leszek Styka Firma PROM z Nowej Dęby, Dyrektorzy szkół i przedszkola z terenu gminy Annopol, nauczyciele i uczniowie oraz włodarze gminy Burmistrz Annopola Wiesław Liwiński i Zastępca Burmistrza Roman Wiśniewski.

Uroczystości rozpoczęły się przecięciem wstęgi oraz poświęceniem kompleksu boisk przez ks. Sylwestra Dula. Goście wraz z uczniami mieli możliwość wykonania pierwszych strzałów na bramkę, rzutu do kosza czy też przebiegnięcia się po nowej bieżni.
Dalsza część uroczystości odbyła się na hali sportowej. Przybyłych gości przywitała Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół Renata Tess - Wasiluk. Następnie głos zabrali Przewodniczący Rady Rodziców, Burmistrz Annopola, Marszałek Województwa Lubelskiego, Lubelski Kurator Oświaty. Odczytane zostały również dwa listy gratulacyjne. Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kraśnickiego odczytał list od Minister Sportu i Turystyki Joanny Muchy, natomiast Wicedyrektor Miejskiego Zespołu Szkół zapoznał z listem Ministra Skarbu i Posła na Sejm Włodzimierza Karpińskiego.
Kolejna część uroczystości „Pierwsze Igrzyska Szkolne" przygotowane przez nauczycieli i uczniów przebiegały w konwencji programu telewizyjnego.

Zaproszeni goście otrzymali na pamiątkę okolicznościowy numer gazetki szkolnej „Szkolne Echo". Ostatnim punktem imprezy był mecz siatkówki, w którym nauczyciele zmierzyli się z rodzicami uczniów.

Powrót