Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Przemówienie

96 Rocznica Odzyskania Niepodległości

14-11-2014

11 listopada obchodziliśmy 96 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten szczególny na kartach historii dzień mieszkańcy naszej gminy uczcili w wyjątkowy, patriotyczny sposób.

O godzinie 10:00 w kościele pw. Św. Joachima i Anny w Annopolu odbyła się msza święta odprawiona w intencji Ojczyzny przez księdza proboszcza Krzysztofa Krzemińskiego i ks. kanonika Antoniego Bezpalko. We mszy świętej licznie uczestniczyli mieszkańcy gminy, kombatanci, przedstawiciele władz samorządowych, radni, sołtysi, strażacy, młodzież szkolna wraz z nauczycielami oraz harcerze z  20 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „Nadwiślańskie Trampy"  i Jednostki Strzeleckiej 2045. Dzięki placówkom edukacyjnym i straży pożarnej nie zabrakło pocztów sztandarowych, które dodały świętu patetyzmu.

Po zakończeniu mszy św. zgromadzeni w kościele mieszkańcy mieli możliwość wysłuchać montażu słowno - muzycznego „Droga do wolności" w wykonaniu uczniów Miejskiego Zespołu Szkół w Annopolu pod opieką pani Renaty Niemczyckiej. Młodzi artyści przenieśli słuchaczy w świat pięknych utworów muzycznych i poezji. Swoim występem uzmysłowili jak ważna dla każdego Polaka jest Wolność i Ojczyzna.

Po części sakralnej korowodem prowadzonym przez Komendanta Miejsko - Gminnego Związku OSP RP udano się na Rynek, gdzie pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego odśpiewano Hymn Narodowy, wysłuchano wystąpienia w wykonaniu Burmistrza Annopola Wiesława Liwińskiego i złożono kwiaty. 

Uczniowie, którzy tego dnia zadbali o stronę artystyczną, reprezentowali swoje szkoły   w zastępach sztandarowych, pełnili wartę przy Pomniku  są żywym przykładem, że troska o dobra narodowe, pamięć przodków są młodemu pokoleniu bliskie i we współczesnym świecie winne być szczególnie celebrowane.

Powrót