Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Zdjęcie występu

Świeciechowskie staropolskie kolędowanie

04-02-2016

W bieżącym roku w Świeciechowie Dużym po raz kolejny odbyło się Spotkanie Noworoczne. Sala w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej wypełniła się gośćmi z wielu miejscowości Gminy Annopol.

Zaproszenie organizatorów przyjęli: Zbigniew Pniewski - Przewodniczący Rady Miejskiej w Annopolu, Roman Wiśniewski - Zastępca Burmistrza Annopola, Lila Kaczor- Skarbnik Gminy Annopol, Stefan Stachula - członek Zarządu Powiatu Kraśnickiego, Krzysztof Szcześniak - Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej, Marcin Dębski - Proboszcz Parafii Polskokatolickiej, Beata Czyż - Olszowy - Dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej w Kosinie, Renata Tess-Wasiluk - Dyrektorka Miejskiego Zespołu Szkół w Annopolu, Katarzyna Szwed - Dyrektorka PSP w Świeciechowie Dużym, Zespół Śpiewaczy „Powiślanki", sołtysi z ośmiu sołectw, reprezentanci zarządów OSP z Popowa, Bliskowic, Świeciechowa, Borowa, Suchej Wólki, Natalina i Kosina, Koło Gospodyń Wiejskich z Kosina, przedstawiciele Koła Łowieckiego „Zaborze" oraz mieszkańcy naszej wioski.

W styczniowe dni i wieczory snujemy refleksje nad tym co było, co minęło i planujemy przyszłość. Śpiewamy ulubione, polskie kolędy głęboko zakorzenione w polskiej tradycji. I właśnie dzięki tej uroczystości można było jeszcze przez kilka godzin pozostać w ciepłym, nostalgicznym, świątecznym klimacie. Noworoczne, serdeczne życzenia złożyli obecnym Wiesław Liwiński - Burmistrz Annopola oraz Stefan Stachula.

Następnie swoje zdolności muzyczne i teatralne zaprezentowali rodzimi artyści. Z noworoczną kolędą wystąpił znany i wielokrotnie nagradzany Zespół „Krzemień" pod przewodnictwem Renaty i Macieja Niemczyckich.

Niezwykłym przeżyciem dla uczestników spotkania były też jasełka. Dzieci z PSP w Świeciechowie pod opieką proboszczów tutejszych parafii przygotowały interesujące widowiska. W wielobarwnych strojach, rozśpiewane i uśmiechnięte głosiły radosną i dobrą nowinę o narodzeniu Jezusa. Pomimo młodego wieku wyróżniali się talentem aktorskim i profesjonalnym zachowaniem na scenie.
Miłym akcentem imprezy było wręczenie Państwu Niemczyckim upominku, będącego wyrazem podziękowania za uświetnianie przez prowadzony Zespół „Krzemień" wielu uroczystości lokalnych.
Podczas spotkania zaproszeni goście częstowali się wyśmienitymi wypiekami i potrawami przygotowanymi przez Panie ze Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Ziemi Świeciechowskiej „POWIŚLAKI" i Radę Sołecką. Spotkanie dofinansowane zostało ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Annopolu.

Organizatorami uroczystości byli: Burmistrz Annopola - Wiesław Liwiński, Andrzej Bownik - Radny Rady Miejskiej w Annopolu, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Ziemi Świeciechowskiej „POWIŚLAKI" i Rada Sołecka Świeciechowa Dużego wraz z sołtysem Lucjanem Wierutem.
Przygotowanie spotkania to duże wyzwanie dla organizatorów. To dzięki ich zaangażowaniu i kreatywności udało się nadać imprezie niepowtarzalną atmosferę, a uśmiech na twarzach gości utwierdził, że warto podejmować takie inicjatywy w przyszłości. Zimowa sceneria dodawała także uroku temu wyjątkowemu przedsięwzięciu.


Krystyna Wojniak

Powrót