Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Wernisaż wystawy rzeźby Stefana Stachuli

21-02-2013

Z całą pewnością znaczącym wydarzeniem kulturalnym minionego czasu stał się Wernisaż rzeźby p. Stefana Stachuli, objęty honorowym patronatem Burmistrza Annopola.

Wśród gości obecni byli licznie zgromadzeni przyjaciele i zaprzyjaźnieni z autorem mieszkańcy miasta i gminy Annopol oraz Gościeradowa, Kraśnika i in., co świadczyć może o tym, że wystawa spaja wspólnotę nie tylko lokalną. W kawiarnianej przestrzeni Centrum Kultury została pospiesznie, ale ze smakiem zaaranżowana wystawa 20 prac, będących wytworem przemyśleń, wrażliwości i precyzji w posługiwaniu się dłutem. Możliwość obcowania z pełnymi uroku rzeźbami stała się dla wielu odwiedzających pretekstem do podjęcia dyskusji na temat rangi artysty - amatora w środowisku lokalnym.  Niewielu, bowiem spośród obecnych miało wiedzę o tak osobliwie artystycznym hobby samorządowca i powiatowego radnego. Wielu natomiast było z tego powodu zaskoczonych i prawdziwie zachwyconych. Warto zwrócić uwagę, że prezentowane szerokiemu gronu osób prace są niewielkim fragmentem całego dotychczasowego dorobku artystycznego p. S. Stachuli. Pokaźny zbiór obejmuje także rzeźby o charakterze dekoracyjnym i użytkowym, które ze względu na swe rozmiary z przyczyn oczywistych nie zaistniały na wystawie.

Tym wszystkim, którzy jeszcze nie mieli przyjemności oglądania tej bardzo różnorodnej tematycznie wystawy, a którą ze wszech miar warto obejrzeć przypomnieć warto, że została ona udostępniona dla zwiedzających aż do 26 lutego 2013r. (termin na prośby wielu chętnych został przesunięty). Raz jeszcze pragnę wyrazić podziękowania za współpracę w przygotowaniu wernisażu Burmistrzowi Annopola p. W. Liwińskiemu, Dyrektorowi CK w Annopolu p. J. Markiewicz, Dyrektorowi CK w Ożarowie rzeźbiarzowi p. M Susowi, Dyrektorowi CK w Zawichoście plastykowi p. P. Lutyńskiej, p. L. Jaskowskiej oraz pracownikom UM w Annopolu.

 

Irena Berdys

Powrót