Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Zdjęcie grupowe uczestników

Z życia żłobka "Kubusiolandia"

13-12-2013

28 października 2013r. rozpoczął swą działalność pierwszy w Gminie Annopol żłobek. Powstał on w ramach projektu "Reaktywacja" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet I Zatrudnienie i integracja społeczna Działanie 1­.5 Wspieranie rozwiązań na rzecz godzenia życia zawodowego i rodzinnego.

Organem prowadzącym jest Fundacja "Liderzy Sukcesu", która realizuje projekt w partnerstwie z Gminą Annopol. W nowopowstałej placówce opiekę w godzinach od 6:30 do 16:30 ma zapewnione 20 dzieci, nad bezpieczeństwem których czuwa 8 opiekunek i pielęgniarka.
W nowym miejscu dzieci bardzo szybko zaadaptowały się. Z wielką radością korzystają z zabawek, przygotowują już swoje pierwsze prace, plakaty, uczestniczą w zabawach rytmicznych i poznają słówka w języku angielskim. W grupie rówieśników łatwiej jest im też rozwijać zasób słownictwa oraz uczyć się czynności samoobsługowych.

6 grudnia naszych milusińskich odwiedził Święty Mikołaj. Każde dziecko otrzymało paczkę ze słodkimi upominkami, mogło też usiąść na kolanach gościa, porozmawiać z nim i uwiecznić spotkanie na pamiątkowej fotografii.
W dniu 11 grudnia zorganizowano Dzień Otwarty. Po powitaniu gości przez dyrektora żłobka Prezes Fundacji "Liderzy Sukcesu" Pani Agnieszka Zbytniewska przedstawiła założenia projektu "Reaktywacja" i przybliżyła zasady funkcjonowania placówki. Następnie głos zabrał Burmistrz Annopola Pan Wiesław Liwiński, a Pani Lucyna Jaskowska odczytała list gratulacyjny wystosowany przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Ryszarda Gazdę.

Po wystąpieniach nastąpiło pobłogosławienie i poświęcenie pomieszczeń żłobka. Modlitwę poprowadził proboszcz Parafii w Annopolu ksiądz kanonik Krzysztof Krzemiński. Po części oficjalnej zaproszeni goście mogli zwiedzać "Kubusiolandię" i posmakować słodkich wypieków przygotowanych przez pracowników żłobka.

Prezes Fundacji "Liderzy Sukcesu" wraz z dyrektorem żłobka serdecznie dziękują za pomoc w zorganizowaniu żłobka i życzliwość okazywaną naszej placówce Burmistrzowi Annopola Wiesławowi Liwińskiemu, Przewodniczącemu Rady Ryszardowi Gaździe i Radnym Rady Miejskiej oraz proboszczowi Parafii w Annopolu księdzu kanonikowi Krzysztofowi Krzemińskiemu.

Powrót