Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Najwyższy czas …

Najwyższy czas …

20-09-2016

Działasz z młodymi ludźmi (13-19 lat)? Mieszkasz na wsi lub mieście do 20 tysięcy ludzi? Jesteś młody i masz głowę pełną pomysłów? Brakuje Ci pieniędzy lub umiejętności aby je zrealizować? Jeśli choć raz odpowiedź brzmi tak, Program Równać Szanse jest dla Ciebie!

W Programie „Równać Szanse” organizacje pozarządowe, biblioteki, gminne domy kultury oraz grupy nieformalne złożone z osób dorosłych, z miejscowości do 20 tys. mieszkańców, otrzymują dotacje na realizację projektów mających wspierać młodych ludzi w niezbędne umiejętności skutecznego radzenia sobie w życiu niezależnie od miejsca z jakiego pochodzą.

 

Nie czekaj, podejmij wyzwanie już dziś. Właśnie trwa nabór w Regionalnym Konkursie Grantowym „Równać Szanse 2016”. Czekamy na Wasze projekty do 25 października. Warto powalczyć i wygrać 8 500 zł na projekty min. 6-miesięczne, rozpoczynające się nie wcześniej niż 1 lutego 2017 r. i trwające nie dłużej niż do 31 sierpnia 2017 r.

 

Spotkajcie się, napiszcie wniosek i wspólnie zrealizujcie marzenia. Kolejna szansa dopiero za rok. Więcej informacji na stronie www.rownacszanse.pl lub u Partnera Regionalnego, którym jest Fundacja Fundusz Lokalny SMK  (dotyczy woj. lubelskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego).

Dowiedz się więcej:

zadzwoń: Robert Bąk (woj. podkarpackie): 601 168 152

Jacek Piwowarski (woj. świętokrzyskie): 516 788 118

Stanisław Baska (woj. lubelskie i małopolskie): 607 560 016

 

napisz: fundacjasmk@gmail.com

 

zajrzyj: www.fundacjasmk.pl

 

zaproś nas: a zorganizujemy spotkanie informacyjne, szkolenie lub doradztwo w Twojej miejscowości.
W tej sprawie skontaktuj się wysyłając maila na adres: stachbas@poczta.onet.pl


 

O Programie „Równać Szanse”

Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać Szanse” prowadzony przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży istnieje już 15 lat – od 2001 roku. Celem Programu jest wyrównywanie szans młodych ludzi w wieku 13 – 19 lat na dobry start w dorosłe życie poprzez realizację projektów rozwijających umiejętności społeczne u młodzieży. Program kierowany jest do organizacji, które działają w małych miejscowościach – do 20 000 mieszkańców. Dzięki Programowi udało się zrealizować już blisko 2 500 projektów o tematyce medialnej, ekologicznej, technicznej, artystycznej, dziedzictwa kulturowego, nauk ścisłych i wielu innych.

Informacje o Programie i o zrealizowanych projektach znajdziecie Państwo na stronie www.rownacszanse.pl

 

O PAFW:

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności powstała  w 1999 r. a w roku 2000 otworzyła przedstawicielstwo i rozpoczęła swą pracę w Polsce. Fundacja działa na rzecz umacniania społeczeństwa obywatelskiego, demokracji i gospodarki rynkowej w naszym kraju, w tym na rzecz wyrównywania szans rozwoju indywidualnego i społecznego. Wspiera również procesy transformacji w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W działaniach na terenie Polski, Fundacja koncentruje się obecnie na inicjatywach edukacyjnych, służących przede wszystkim wyrównywaniu szans oraz wyzwalaniu tzw. energii obywatelskiej w miejscach wymagających szczególnego wsparcia. Fundacja finansuje swoją działalność z przychodów funduszu wieczystego, którego źródłem są środki pochodzące z Polsko-Amerykańskiego Funduszu Przedsiębiorczości.

Więcej informacji o PAFW znajdziecie Państwo na stronie www.pafw.pl.

 

O PFDiM:

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży powstała w 1991 r. Jej celem jest wszechstronny rozwój młodych oraz pomoc w formowaniu się pokolenia odpowiedzialnych, twórczych ludzi, aktywnie kształtujących własne życie i środowisko. Fundacji chodzi szczególnie o podniesienie szans na samodzielny rozwój młodych ludzi z terenów i środowisk, gdzie sytuacja jest trudna – wsi, małych miast i miejskich blokowisk. Fundacja zajmuje się przede wszystkim organizowaniem programów dotacyjnych i szkoleń. Nie prowadzi działalności gospodarczej, środki finansowe otrzymuje z dotacji i darowizn instytucji oraz osób prywatnych.

Więcej informacji o PFDiM znajdziecie Państwo na stronie www.pcyf.org.pl.

 

O FFL SMK:

ZAŁOŻYCIELE: Fundację Fundusz Lokalny SMK ustanowili w 2011 r. liderzy społeczni z powiatów sandomierskiego, stalowowolskiego i tarnobrzeskiego oraz znane z wieloletniej, aktywnej działalności Stowarzyszenie Młodzieży Katolickiej „Wolni od Uzależnień”.

 

Misja: SMK. PRZESTRZEŃ DZIAŁANIA.

Cele: Tworzymy sprzyjające warunki dla powstawania i rozwoju inicjatyw społeczności lokalnych.

Wspieramy młodzież oraz liderów i animatorów życia

publicznego w realizacji projektów wypływających z potrzeb lokalnych społeczności.

Działania:

Prowadzimy 3 duże Programy i 20 akcji tematycznych. Nasze Programy to:

  • Młodzi Gniewni... - inwestujemy w młodzież dlatego budujemy przestrzeń dla uczestnictwa młodzieży w sprawach lokalnych, przyznajemy stypendia i granty dla młodzieży uzdolnionej i aktywnej społecznie.
  • Festiwal Miasto Młodych Artystów - to co najlepsze dla młodych artystów - za nami 4 edycje Festiwalu, na których wystąpiło ponad 350 młodych artystów. FMMA wspierało ponad 100 lokalnych instytucji i organizacji i animatorów kultury. Dzięki tej pomocy udało się udzielić ponad 25 grantów rozwojowych i blisko 13 stypendiów na łączną kwotę ponad 60 tys. PLN.
  • Lokalne inicjatywy - stawiamy na liderów - pomagamy rozwijać „skrzydła” – u nas można otrzymać wsparcie: szkoleniowe, doradcze i finansowe na rozwój inicjatyw lokalnych, pokazujemy przykłady współpracy lokalnej, monitorujemy samorządy w zakresie Programów Współpracy, prowadzimy poradnictwo prawne.
  • Prawo dla obywateli - pomagamy zrozumieć prawo - pomagamy dochodzić swoich praw przed lokalnymi urzędami ale też monitorujemy samorządy w aspekcie jakości obsługi klientów w urzędzie.

 

SIEDZIBA:

Zbydniów 97, 37-416 Zaleszany

• Biuro Zarządu:

Koćmierzów 2, 27-650 Samborzec

 

Dodatkowe informacje:

Stanisław Baska; prezes Zarządu Fundacji Fundusz Lokalny SMK

www.fundacjasmk.pl

E-Mail: stachbas@poczta.onet.pl

Tel. 607 560 016

 

Przekaż 1% na Fundacyjny Fundusz Stypendialny

Wpisz w rozliczeniu rocznym PIT numer KRS naszej Fundacji: 0000402564Powrót