Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
Turystyka z lotu ptaka
Wirtualny spacer

Wirtualna turystyka po gminie

Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego
Plan zagospodarowania przestrzennego
Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Z biegiem Wisły - Festiwal biegowy
Z biegiem Wisły - Festiwal biegowy
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Oświata

Zdjęcie Artykułu

Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej - PSP w Świeciechowie.

16-10-2018

Rok 2018 jest rokiem upamiętniającym 100- rocznicę odzyskania  przez Polskę niepodległości. Jest to znakomita okazja, by zwrócić uwagę na kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich w kontekście historii państwa i narodu polskiego.

W ramach zadań zaplanowanych przez jednostki z Gminy Annopol 10 października 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej  w Świeciechowie odbył się I Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej dzięki któremu uczniowie  kształtowali postawy obywatelskie i patriotyczne, uczyli się szacunku do państwa i narodu polskiego poprzez pełen emocji śpiew.                                                                           

Konkurs rozpoczął się odśpiewaniem hymnu narodowego przez wszystkich przybyłych uczestników. Dobór repertuaru był bardzo interesujący, instruktorzy zwracali uwagę, aby utwory nie powtarzały się, co dało ciekawy obraz polskiej  pieśni  patriotycznej. Można było wysłuchać znanych i mniej znanych utworów tj: ”Malowani, dokąd Bóg prowadzi…”, „Gdzie są kwiaty z tamtych lat…”, „Biały orzeł”,”Idą Leśni” czy „O mój rozmarynie”.

W jury konkursu zasiedli: przewodniczący- p. Roman Biss  muzyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gościeradowie, p. Urszula Młynarczykowska absolwentka UJ w Krakowie wydziału historii i etnografii, pracownik Muzeum 24 Pułku Ułanów w Kraśniku, emerytowany dyrektor i nauczyciel historii, Ks. Rafał Olszówka absolwent klasy skrzypiec Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Stalowej Woli, wikary parafii w Annopolu.


Uroczystość prowadziła w pierwszej części dyrektor szkoły p. Katarzyna Szwed, w drugiej zaś uczniowie klasy VIII- Kinga Misztal i Patryk Opałka.

Do konkursu zgłosiło się dziewięć zespołów z terenu gminy : Patrol 20 ŚDH „Nadwiślańskie Trampy” z Annopola, „Drużyna harcerska „Sokoły” z Grabówki , Młodzi Borowiacy”, „Radosław Wieczorek +chórek dziecięcy 3 os” z Janiszowa, 18 Gromada Zuchowa „Leśne Duszki” z Annopola, „Dąbrowiacy I”, „Dąbrowiacy II”, „Manufaktura”, nie mogło zabraknąć w takim przeglądzie gospodarzy czyli Młodzieżowego Ludowego Zespołu „Krzemień”.

A oto wyniki konkursu:

I miejsce- „Manufaktura” – instruktorzy p. Renata , Maciej Niemczyccy

II miejsce – „Dąbrowiacy I”- opiekunowie J. Sobolewska, T. Iskra

III miejsce- Zespół  „Krzemień”- instruktorzy p. Renata , Maciej Niemczyccy.

Do kategorii indywidualnych zgłosiło się 15 wykonawców z różnych szkół należących do obwodu Gminy Annopol oraz Centrum Kultury w Annopolu.

I – miejsce zajęła Natalia Gwóźdź prezentując się w utworze „Rozkwitały pąki białych róż”,                  „Dziś idę walczyć mamo”- reprezentująca Centrum Kultury w Annopolu, pod kierunkiem                     p. Tomasz Turka,

II -  miejsce Zofia Ćwik wykonując „Dziś idę walczyć mamo”, „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”  reprezentująca Centrum Kultury w Annopolu , pod kierunkiem p. Tomasz Turka ,

III – miejsce wyśpiewał  Jakub Szymczyk  prezentując utwory „Flaga”, „Nadzieja” – uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej z Dąbrowy –instruktor  p. Lilia Wilke.

Zwycięzcy otrzymali z rąk Burmistrza Annopola Wiesława  Liwińskiego pamiątkowe puchary, zaś wszyscy pozostali patriotyczny proporzec upamiętniający setną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Pan Roman Wiśniewski –  Zastępca Burmistrza Annopola wręczył instruktorom podziękowania za wkład włożony w przygotowanie konkursu, gratulując sukcesów i wyrażając nadzieję, iż w kolejnych latach taka impreza będzie kultywowana.

Powrót