Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Kultura

Zdjęcie grupowe uczestników

XIII Nadwiślańskie Spotkania Sobótkowe

29-06-2016

Każdego roku z okazji Święta Kupały na Stanicy nad Wisłą w Annopolu odbywają się Nadwiślańskie Spotkania Sobótkowe. W tym roku impreza ta odbyła się 25 czerwca i była to już jej XIII edycja. Pomimo żaru, który tego dnia lał się z nieba udało nam się spotkać w licznym gronie nad brzegiem Wisły.

Impreza rozpoczęła się od powitania przybyłych gości, przemówień władz, a także prezentacji umiejętności nabytych przez dzieci na zajęciach tanecznych w CK Annopol. Swoją obecnością zaszczycili nas Marek Kos Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Andrzej Maj Starosta Kraśnicki, Stefan Stachula Członek Zarządu Powiatu Kraśnickiego, Artur Bis Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku, Radni Rady Miejskiej z Przewodniczącym Rady Zbigniewem Pniewskim. 

W konkursie Pieśni i Obrzędów Sobótkowych zaprezentowało się 18 wykonawców. I miejsce zajął p. Wiesław Szydłowski z Ciszycy, który nawiązał do słowiańskich tradycji nie tylko prezentowanymi utworami, ale także charakterystycznym ubiorem. Na drugim miejscu uplasował się zespół Borowiacy z Borowa, a nagrodę za trzecie miejsce otrzymała p. Zofia Zychman ze Świeciechowa, która swoją charyzmą sceniczną zachwyca od pierwszych Spotkań Sobótkowych. Wyróżnienie otrzymała Natalia Marszałek i zespół Linowianki.

W konkursie Wianków Sobótkowych wyróżnienie powędrowało do Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych z Bliskowic. III miejsce zajął Gminny Klub Aktywnego Seniora z CK Annopol, II Stowarzyszenie Powiślaki ze Świeciechowa, a na pierwszym miejscu znalazła się p. Teresa Mochol. Oczekiwanie na werdykt komisji umilała kapela Ożarowskie Andrusy. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród, przy blasku sobótkowych ognisk wszystkie wianki zostały puszczone na Wisłę. Przed godziną 22:00 na naszej scenie pojawił się The Postman - polscy beatlesi z Polkowic, którzy przywołali największe przeboje legendarnego zespołu z Liverpoolu. Jak co roku przed północą odbył się pokaz sztucznych ogni, a imprezę zwieńczył koncert zespołu YOUNG AND FULL OF ENERGY. Organizatorami tegorocznych Sobótek był Burmistrz Annopola Wiesław Liwiński, Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz Centrum Kultury w Annopolu.

Powrót