Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Kultura

Przemówienie

UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA NARODOWEGO 3-GO MAJA

04-05-2016

3 maja 2016r. obchodziliśmy 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Z tej okazji w Annopolu odbyły się gminne uroczystości rocznicowe, w których udział wzięli przedstawiciele samorządów szczebla wojewódzkiego, powiatowego, gminnego oraz ochotnicze straże pożarne, zuchy i harcerze, organizacje kombatanckie oraz szkoły z terenu miasta i gminy.

Obchody rozpoczęły się mszą św. w intencji Ojczyzny, odprawioną w kościele pw. św. Joachima i Anny w Annopolu.  Msza koncelebrowana była przez proboszcza ks. kanonika Krzysztofa Krzemińskiego oraz ks. seniora kan. Antoniego Bezpalko.

Po zakończeniu mszy świętej przy akompaniamencie zespołu instrumentalnego „Manufaktura” z Miejskiego Zespołu Szkół w Annopolu, zebrani przeszli pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego na annopolski rynek. Po odśpiewaniu hymnu państwowego Zastępca Burmistrza Annopola Roman Wiśniewski odczytał okolicznościowe przemówienie. Następnie przybyłe delegacje złożyły wieńce i wiązanki pod pomnikiem Marszałka.

Na zakończenie Zastępca Burmistrza serdecznie podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do nadania podniosłego charakteru uroczystości i zaprosił zebranych na drugą część uroczystości do Miejskiego Zespołu Szkół.

Uczniowie pod nadzorem nauczycieli przygotowali wzruszający program artystyczny pt. „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”, za wykonanie którego otrzymali brawa na stojąco.

Powrót