Sobotnie obchody kontynuowane były na annopolskim Rynku. Uroczystego otwarcia obchodów dokonał Burmistrz Annopola Wiesław Liwiński. W swoim wystąpieniu przybliżył zgromadzonym historię Rynku w Annopolu, jego układ urbanistyczny na przestrzeni lat oraz plany dalszego rozwoju miasta.
Następnie odbył się niezwykle wzruszający, program artystyczny pn. „Droga do Niepodległej”, przygotowany przez uczniów i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Poniatowskiego w Annopolu, w związku z 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Pierwszy dzień obchodów zakończył się koncertem Piotra Dąbrówki, laureata festiwali poezji śpiewanej i piosenki literackiej.
Imprezie towarzyszyła wystawa „Droga do Wolności” przygotowana przez Centrum Kultury w Annopolu, pokonkursowa wystawa prac plastycznych „Barwy Wolności” podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Annopolu oraz pokonkursowa wystawa prac uczestników konkursu plastycznego pn. „Sto lat dla Polski” zorganizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Annopolu.
W niedzielę 22 lipca na stadionie MGKS Wisła w Annopolu odbył się drugi dzień obchodów Dni Annopola. Od godziny 15.00 na scenie prezentowali się uczniowie ze szkół działających na terenie Gminy Annopol oraz dzieci, młodzież i seniorzy uczęszczający na zajęcia prowadzone przez Centrum Kultury w Annopolu.
O godzinie 17.00 Burmistrz Annopola Wiesław Liwiński uroczyście przywitał zaproszonych gości oraz mieszkańców miasta i gminy, a następnie przybliżył inwestycje realizowane na terenie miasta oraz projekty złożone do dofinansowania.
W imieniu Posła na Sejm Wojciecha Wilka głos zabrał Pan Marcin Wiśliński pracownik biura poselskiego, gratulując osiągnięć i życząc mieszkańcom udanej imprezy. W imieniu Starosty Kraśnickiego list okolicznościowy odczytał Pan Stefan Stachula, Członek Zarządu Powiatu Kraśnickiego. Na ręce Burmistrza wpłynął również list okolicznościowy od Pani Wioletty Wilkos, Prezesa Lokalnej Grupy Działania Ziemii Kraśnickiej.
Po części oficjalnej nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, zorganizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczna w Annopolu pn. „ Sto lat dla Polski”.
Następnie została przedstawiona II część bloku artystycznego w wykonaniu zespołów z Centrum Kultury oraz uczniów szkół z terenu Gminy Annopol.
Przed gwiazdą wieczoru zaprezentowała się Kasia Góras z Zespołem. Wokalistkę możemy kojarzyć między innymi z jednego z finałów muzycznych talent show – The Voice of Poland.
Po niej na scenę wkroczył już Andrzej Piaseczny. Zaśpiewał swoje nieco starsze przeboje, jak chociażby „Noc za ścianą”, jak i te nowsze, między innymi „Wszystko dobrze”. Pan Andrzej zrobił także ukłon w kierunku Andrzeja Zauchy śpiewając jego piosenkę „Byłaś serca biciem”.
Niedzielny festyn to jednak nie tylko występy sceniczne. Dzieci do dyspozycji miały wesołe miasteczko, zabawy organizowali dla nich też animatorzy. Można było odwiedzić stoiska m.in.. Środowiskowego Domu Samopomocy w Annopolu i Stowarzyszenia Mieszkańców Annopola „Szansa”. Na tym ostatnim można było chociażby spróbować swoich sił w pracy z wykrywaczem metali. Tradycyjnie nie zabrakło też degustacji potraw z ryb.
Imprezę zakończyła dyskoteka z Zespołem Revers.