Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Kultura

DOŻYNKI POWIATOWE W KRAŚNIKU

DOŻYNKI POWIATOWE W KRAŚNIKU

06-09-2017

3 września 2017 r. w Kraśniku odbyło się Powiatowe Święto Plonów. Uroczystości rozpoczęły się msza św. odprawioną w intencji rolników powiatu kraśnickiego.

Tradycyjnie podczas dożynek powiatowych odbył się konkurs wieńców dożynkowych . Naszą gminę w kategorii wieniec współczesny reprezentowało Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych z Bliskowic, natomiast w kategorii wieńca tradycyjnego Sołectwo Bliskowice.


Nasze wieńce spośród wielu zgłoszonych do konkursu otrzymały zaszczytne I-wsze miejsce w kategorii wieniec współczesny oraz III-cie miejsce w kategorii wieniec tradycyjny. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko promocyjne naszej gminy. W konkursie stoisk promocyjnych zajęliśmy miejsce drugie. Na stoisku można było zobaczyć zdjęcia z lotu ptaka z terenu naszej gminy, artykuły promocyjne oraz prace wykonane przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Annopolu. Odwiedzający stoisko mogli poczęstować się smaczną rybą, wiejskim smalcem, kulebiakami z gorącym barszczem oraz owocami pochodzącymi z sadów naszej gminy.

Dożynki Powiatowe były okazją do wręczenia odznak Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Zasłużony dla rolnictwa”. Odznakę, obok sześciu innych rolników z terenu powiatu otrzymał Pan Rafał Zboch z Janiszowa. Gratulujemy.

Powrót