Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Kultura

DNI ANNOPOLA 2017 ZA NAMI.

DNI ANNOPOLA 2017 ZA NAMI

02-08-2017

Dni Annopola rozpoczęte mszą św. w intencji mieszkańców w dniu 23 lipca, kontynuowane były w sobotę 29 oraz niedzielę 30 lipca.

Sobotnie obchody rozpoczęły się od zawodów wędkarskich o Puchar Burmistrza Annopola.
 
 
Rzeka Wisła była przewodnim tematem w sobotnie popołudnie. Na annopolskim rynku Pan Zdzisław Romański Wiceprzewodniczący Rady  opowiadał o urodzie i walorach przyrodniczych Wisły pod Annopolem. O   historii mostów na Wiśle opowiadał Burmistrz Annopola Wiesław Liwiński, autor publikacji „Z kart historii mostów na Wiśle pod Annopolem”. Pani Lucyna Jaskowska wspominała również o  fascynacji Edwarda Stachury wiślanym brzegiem w okolicach Annopola.
 
Ponadto można było  obejrzeć programu słowno-muzyczny pt. „Szept wiślanego serca”, przygotowanego z wykorzystaniem wierszy lokalnych poetów, a także film promocyjny wyprodukowany przez TVP Lublin pt. „PrzySTAŃ nad Wisłą – Annopol”
 
Podczas pierwszego dnia istniała możliwość obejrzenia wystawy fotograficznej Dariusza Zgardzińskiego pt. „Nadwiślańskie impresje” oraz prace zgłoszone na konkurs plastyczno-fotograficzny, które były prezentowane również drugiego dnia  na stadionie.

W niedzielę 30 lipca na stadionie Burmistrz Annopola oficjalnie powitał zaproszonych gości i mieszkańców, a następnie przybliżył inwestycje realizowane na terenie miasta oraz projekty złożone do dofinansowania. Następnie głos zabrał Pan Marek Kos Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Dyrektor SPZOZ w Kraśniku, który w imieniu Marszałka Województwa Sławomira Sosnowskiego wręczył na ręce Burmistrza pamiątkowy dyplom. Pan Stefan Stachula Członek Zarządu Powiatu Kraśnickiego odczytał list od Starosty Kraśnickiego Andrzeja Maja. Okolicznościowy list z życzeniami udanej zabawy na ręce Burmistrza Annopola przesłał Krzysztof Hetman Poseł do Parlamentu Europejskiego.
 
Tradycyjnie na scenie podczas niedzielnej części Dni Annopola zaprezentowali się młodsi i starsi artyści z Centrum Kultury w Annopolu.  Duży aplauz wzbudziło między innymi widowisko muzyczne pt. „Dzieci Pana Kleksa”, występy taneczne dzieci oraz Klubu Aktywnego Seniora. Odbył się również konkurs wiedzy na temat historii Annopola. Następnie dokonano wręczenia nagród w „Zawodach Wędkarskich o puchar Burmistrza Annopola”. Do zawodów zgłosiło się 34 osoby, w tym 4 juniorów.
 
Wyniki Zawodów Wędkarskich:
 
W tym roku Puchar Burmistrza trafił do rąk Pana Szczepana Ufniarza, który zajął I-sze miejsce w kategorii „Seniorzy” z liczbą punktów 5380.

Pozostałe miejsca zajęli:
II-Grzegorz Zając 4730pkt
III-Marceli Targos 3210pkt
IV-Marcin Targos 3430pkt
V-Mariusz Badura 2130pkt
VI-Marcin Lachowski 1030pkt
VII-Mariusz Ptak 2740pkt
VIII-Piotr Szydłowski 2020pkt.
IX- Krzysztof Stróżak  810pkt
X-Marcin Bernat  230pkt

W kategorii „Kadeci” uplasowali się następujący wędkarze:
I- Mateusz Grzesik 930pkt
II- Mateusz Ufniarz 630pkt
III-Krzysztof Cieślak 560pkt
IV-Paweł Szydłowski   560pkt
 
Przewodniczący Rady Miejskiej w Annopolu Zbigniew Pniewski ufundował nagrodę za złowienie największej ryby. Zdobył ją pan Szczepan Ufniarz.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Burmistrza Annopola.

Wręczono również puchary w  „Locie Konkursowym Gołębi Pocztowych Oddziału Kraśnik o Puchar Burmistrza Annopola”.
 
Oto wyniki:
I miejsce Monika Szaja 289,53 pkt
II miejsce Piotr Zyska 282,87 pkt
III miejsce Grzegorz Wargala 282,70 pkt
IV miejsce Jan Stefaniak 282,70 pkt
V miejsce Zbigniew Oszust 279,30 pkt
 
Po wręczeniu nagród w konkursach literackim, fotograficznym i plastycznym w związku z trwającym „Rokiem Rzeki Wisły” wystąpił kabaret „Z konopi”, który zadbał o dobre humory publiczności zgromadzonej na annopolskim stadionie.

Następnie na scenie wystąpił zespół „Fever” ze Stalowej Woli.

Gwiazdą tegorocznych Dni Annopola byłe zespół „BIG CYC”, który zaprezentował utwory ze swojej najnowszej płyt oraz starsze, dobrze znane hity.

Imprezę zakończyła dyskoteka z Zespołem „LaVa”.
 
 
Powrót