Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego
Plan zagospodarowania przestrzennego
Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Kultura

Zdjęcie Artykułu

Gminne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

04-05-2023

Tegoroczne gminne obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny w  kościele pw. św. Joachima i Anny w Annopolu. Msza koncelebrowana była przez proboszcza ks. kan. Krzysztofa Krzemińskiego, ks. kan. Antoniego Bezpalko, ks. Pawła Sulickiego oraz ks. Mateusza Machniaka.

Po mszy św. grupa teatralna „Kajtuś”, działająca przy Centrum Kultury w Annopolu, przedstawiła patriotyczny program artystyczny. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego na annopolskim rynku. Po odegraniu przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą, działającą przy Centrum Kultury w Annopolu i odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał Burmistrz Annopola Mirosław Gazda, który w swoim przemówieniu powiedział m.in. „Obowiązkiem Nas Wszystkich, starszych i młodszych,  jest codzienne pielęgnowanie pamięci o ludziach, którzy swoją pracą i zaangażowaniem w tamtych trudnych czasach spowodowali, że w sercach i umysłach Polaków nigdy nie zgasła iskra wolności i niepodległości”. To właśnie takie postawy, takie wydarzenia i tacy ludzie budują tożsamość narodową, która pozwala przetrwać każdy, nawet najtrudniejszy czas".


Burmistrz podziękował wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili  uroczystość, tzn.: księżom odprawiającym mszę św., pocztom sztandarowym, straży pożarnej, policji, zuchom oraz harcerzom wraz z opiekunami, dyrektorom oraz pracownikom szkół, przedszkola,

Centrum Kultury, Środowiskowemu Domowi Samopomocy, Ośrodkowi Pomocy Społecznej, Biblioteki, Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Panem kapelmistrzem na czele, dzieciomn i młodzieży z grupy teatralnej „Kajtuś”, Zespołowi Borowiacy, przedszkolakom, uczniom, przedstawicielom Klubu Seniora z Annopola i Wymysłowa, delegacjom poszczególnych instytucji i ugrupowań, samorządowcom oraz wszystkim  mieszkańcom za udział w uroczystości.


Na ręce Burmistrza został złożony list okolicznościowy od Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Kazimierza Chomy (w załączeniu).

Kolejnym punktem uroczystości było składanie wiązanek i wieńców pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przez przybyłe delegacje.   

Ikona pdfList okolicznościowy, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [56.21 KB]

 

 

   

 

                   

Powrót