Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności - Z biegiem Wisły

Logo Z BIEGIEM WISŁY ANNOPOL i dzieci biegnące

II Festiwal Biegowy „Z biegiem Wisły”

01-06-2016

W upalną niedzielę 29 maja odbył się II Festiwal Biegowy „Z biegiem Wisły”, zorganizowany przez Burmistrza Annopola Wiesława Liwińskiego oraz Grzegorza Barana i Fundację Baran Cycling.

W upalną niedzielę 29 maja odbył się II Festiwal Biegowy „Z biegiem Wisły”, zorganizowany przez Burmistrza Annopola Wiesława Liwińskiego oraz Grzegorza Barana i Fundację Baran Cycling. 

Emocji sportowych nie brakowało. Jako pierwsi na linii startu ustawili się przedszkolacy pokonując dystans 150m. Drudzy w kolejności wystartowali uczniowie klas I-III, którzy rywalizowali na 400m. W biegach na 150m i 400m łącznie udział wzięło ponad 100 uczestników. Gorzej z frekwencją było w klasach IV-VI na dystansie 800m i gimnazjum na 1200m. W kategorii szkół podstawowych jedynie PSP w Dąbrowie poważnie potraktowała zawody co zresztą miało odzwierciedlenie w wynikach. Jeśli chodzi o gimnazjalistów to można podziękować tym, którzy ratowali honor tej szkoły. Tłoku na linii startu nie było. Wystartowało sześciu uczestników, w tym dwie zawodniczki. Obawa przed zmęczeniem, czy słabość ? Poniżej wyniki opisanych konkurencji:

 

 

Bieg Przedszkolaka:

 

  Dziewczęta Chłopcy
I miejsce  Lena Kotwa Paweł Bednarek
II miejsce  Maja Adamska Karol Sobczyk
III miejsce  Dagmara Dul Antoni Jabłoński


Bieg dla klas I-III:

 

  Dziewczęta Chłopcy
I miejsce Gabriela Koniarczyk Brajan Wieczorek
II miejsce Marta Stępień Oliwier Lis 
III miejsce Natalia Nizioł  Grzegorz Grzesik

 

 Bieg dla klas IV-VI:

 

  Dziewczęta Chłopcy
I miejsce Julia Szynkowska Karol Nowicki
II miejsce Julia Naborczyk Bartłomiej Stański
III miejsce Paulina Grzesik Tomasz Branicki

  

 Bieg dla Gimnazjum:

 

  Dziewczęta Chłopcy
I miejsce Emilia Wasil  Arkadiusz Gil
II miejsce Kinga Zbiciak Bartosz Ciupak
III miejsce   Mateusz Golec.

 

 

W konkurencji Nordic Walking 5km pierwsza na mecie pojawiła się mieszkanka naszej gminy Dorota Jarzyna. Najszybszy w biegu na 5km w kategorii Open, bezkonkurencyjny okazał się pochodzący z Annopola Paweł Raczyński (SKB Kraśnik/Asics Front Runner Polska). W biegu na 10km pierwszy linię mety przebiegł Bartosz Ceberak z Lubartowa.

Startujący w zawodach mieszkańcy z terenu miasta i gminy Annopol nie zawiedli. Kategorię M 16-20 na 5km, wygrał Bartłomiej Kowal z Borowa, trzeci na podium był Łukasz Żyłka z Wymysłowa. Drugi wynik w kategorii M 51-60 na 5km i trzeci w kategorii M 51-60 na 10km uzyskał Wiesław Szabat z Annopola. Pochodząca z Huty Marta Bekier zajęła pierwsze miejsce w kategorii K 21-30 na 10km. Cieszymy się z tego, że biegach wzięli udział też tacy zawodnicy, którzy wystartowali po to, aby sprawdzić swoje możliwości, nie licząc na wysokie lokaty na mecie.

Od początku trwania Festiwalu można było skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, poczęstować się darmową fasolką oraz pyszną szarlotką przygotowaną przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Annopolu.

Sukces organizacyjny nie byłby możliwy gdyby nie pomoc niżej wymienionych sponsorów i partnerów:

EKOLAND, RAMED, PRO TIMER, KARMET, SALON PLAY W KRAŚNIKU (RYNEK), BIKE TEAM KRAŚNIK, PERFECT RUNNER, WROTUR, REM-BUD, WYDOLNOSC.PL, FREE DOTS DESIGN, OTU KRAŚNIK, G-SUPPLEMENTS, RESTAURACJA ZIELONY DWOREK, CENTRUM DORADCZO – SZKOLENIOWE, BILBOARDS, AUTOKOLOR BIELECKI, BUD FARB, NADLEŚNICTWO GOŚIERADÓW, NZOZ LEKARZ DARIUSZ CHMIEL

oraz:

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Annopolu, Ośrodek Pomocy Społecznej w Annopolu, Centrum Kultury w Annopolu, Miejski Zespół Szkół w Annopolu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Annopolu, Ochotnicza Straż Pożarna w Annopolu, funkcjonariusze Policji z Annopola i Kraśnika, Urząd Miejski w Annopolu.

 

Jeszcze raz wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku!

Powrót