Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
Turystyka z lotu ptaka
Wirtualny spacer

Wirtualna turystyka po gminie

Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego
Plan zagospodarowania przestrzennego
Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Z biegiem Wisły - Festiwal biegowy
Z biegiem Wisły - Festiwal biegowy
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności - Z biegiem Wisły

Zdjęcie Artykułu

IV Festiwal Biegowy "Z biegiem Wisły"

01-06-2018

Niedziela, 27 maja zgromadziła liczną rzeszę uczestników IV Festiwalu Biegowego „Z biegiem Wisły”, zorganizowanego przez Burmistrza Annopola Wiesława Liwińskiego oraz Grzegorza Barana i Fundację Baran Cycling.

Impreza rozpoczęła się biegiem na dystansie 5 km, który pokonało 69 zawodników a zwycięzcą został Robert Pasieczny z Gorzyc reprezentujący klub Fartelek GO.
Po starcie biegu na 5 km wystartowali miłośnicy Nordic Walking. Jako pierwszy na mecie pojawił się sandomierzanin Jacek Wiśniewski, zdobywca Pucharu Polski w tej kategorii.
W biegach dla dzieci, jako pierwsi na linii startu stanęli uczniowie klas I – III. Zwycięzcą w kategorii dziewcząt została Katarzyna Bryła z Sandomierza, a w kategorii chłopców Paweł Bednarek z Annopola.
W biegu na 10 km wystartowało 67 uczestników, a pierwsze miejsce z rekordowym czasem trasy zdobył tak jak w poprzednich latach annopolanin Paweł Raczyński.  
W biegu Przedszkolaka najlepszą wśród dziewcząt okazała się Zuzanna Malinowska z Kraśnika, a wśród chłopców Patryk Matuszczak z Annopola.
W rywalizacji uczniów klas IV-VI bieg dziewcząt wygrała  Oliwia Sosnówka z Kraśnika, a najszybszym chłopcem został Kacper Trębacz z Annopola.
Na dystansie 1200m w biegu dla młodzieży zwyciężyła Oliwia Hałka z Biłgoraja oraz Kamil Dębniewski z Huty, gmina Annopol.
 
W organizację imprezy włączyły się:
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Annopolu, Ośrodek Pomocy Społecznej w Annopolu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Annopolu, Centrum Kultury w Annopolu, Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Poniatowskiego  w Annopolu, Ochotnicza Straż Pożarna w Annopolu, funkcjonariusze Policji z Annopola i Kraśnika, Urząd Miejski w Annopolu, NZOZ LEKARZ w Annopolu, Nadleśnictwo Gościeradów, harcerze. Trasy biegowe zostały wytyczone przez pana Wiesława Szabata.  
 
W trakcie Festiwalu można było skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni ufundowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, poczęstować się bigosem przygotowanym przez stołówkę szkolną w Annopolu.
 
Szczegółowe wyniki dostępne pod linkiem:www.protimer.pl

 

Powrót