Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Sport

Zdjęcie grupowe uczestników

KINDER + SPORT 2016 SIATKARZE MKS „SKAŁKI” ANNOPOL W MISTRZOSTWACH POLSKI W MINISIATKÓWCE

12-05-2016

W dniach 7 – 8 maja 2016 r. w Świdniku rozegrany został turniej finałowy mistrzostw województwa w minisiatkówce „Kinder+Sport”. Turniej finałowy zakończył dwumiesięczne zmagania młodych adeptów siatkówki.

W trakcie całego cyklu rozegrano 26 turniejów (14 dziewcząt i 12 chłopców), w których wzięło udział łącznie ponad 3300 uczestników (2052 dziewcząt i 1259 chłopców). Zawody były rozgrywane w trzech kategoriach: „dwójek” (rocznik 2005), „trójek” (rocznik 2004) i „czwórek” (rocznik 2003).

Po trzy najlepsze zespoły w każdej kategorii uzyskały awans do turnieju ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany na przełomie czerwca i lipca w Częstochowie.

W drodze do turnieju finałowego wszyscy tegoroczni uczestnicy „Kinder + Sport” podzieleni zostali na 5 rejonów/wschodni, zachodni, północny, południowy, rejon Lublin/ w których rozegrano po 3 turnieje eliminacyjne.

Nasi siatkarze startowali w rozgrywkach rejonu zachodniego. Bardzo dobra gra w całym cyklu naszych zespołów i podsumowanie wyników turniejów organizowanych w Opolu Lubelskim, Kraśniku i Annopolu pozwoliło na zajęcie odpowiednio: I miejsca, III miejsca oraz IV miejsca .

Po zakończeniu gier eliminacyjnych w całym województwie,  WZPS w Lublinie przydzielił liczbę zespołów uprawnionych do startu w turnieju finałowym w Świdniku. Na rejon zachodni przypadło trzy miejsca: dwa dla zespołu „Skałki” oraz jedno dla UKS Olimpu Opole Lubelskie.

W turnieju finałowym wzięli udział:

MKS Skałka I – Wiktor Mysłowski, Dawid Paćkowski, Kacper Michalski

MKS Skałka II – Marcin Jakubczak, Bartosz Wroński, Daniel Wroński.

Bardzo dobry występ zaliczyła para WIKTOR MYSŁOWSKI, DAWID PAĆKOWSKI /rez. KACPER MICHALSKI/. Chłopcy gładko wygrali wszystkie swoje mecze grupowe, dzięki czemu

z pierwszego miejsca awansowali do najlepszej ósemki turnieju. Kontynuując dobrą grę  ponownie zajęli pierwsze miejsce w grupie co pozwoliło na grę w półfinale imprezy.

Niestety naszym siatkarzom przytrafił się  „gorszy” mecz, w efekcie czego po słabszej grze ulegli 2-1 zespołowi gospodarzy UKS Remis Świdnik. Porażka przekreśliła możliwość walki o zwycięstwo w turnieju. Na drodze o trzecie miejsce ponownie stanęła drużyna

UKS Serbinów Biała Podlaska, z którą nasi siatkarze wygrali już wcześniej w rozgrywkach grupowych. Wynik nie był przypadkowy, ponieważ przeciwnik po raz drugi musiał uznać nasza wyższość. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla MKS Skałki Annopol. 

Stając na najniższym podium turnieju finałowego zawodnicy MKS Skałki Annopol uzyskali prawo gry w Mistrzostwach Polski w Minisiatkówce „Kinder+Sport” 2016

Warto przypomnieć że dwóch siatkarzy , Wiktor i Kacper to uczniowie klasy trzeciej

/z rocznika 2006/, rywalizujący w rozgrywkach klas czwartych.

 

Wyniki końcowe turnieju finałowego:

Kategoria „2”

 1. KPS Krasnystaw ( Tomasz Zieliński, Szymon Dubaj, trener: Dariusz Dubaj)
 2. UKS Remis Świdnik 1 ( Paweł Szydło, Rafał Szczuchniak, Szymon Łukasiewicz, trener: Dariusz Kuźma)
 3. MKS Skałka Annopol 1 (Wiktor Mysłowski, Dawid Paćkowski, Kacper Michalski, trener: Zbigniew Siewierski)
 4. UKS Serbinów Biała Podlaska 1
 5. UKS Serbinów Biała Podlaska 3
 6. SP 24 Lublin
 7. SP 5 Chełm
 8. UKS Serbinów Biała Podlaska 2
 9. UKS Olimp Opole Lubelskie
 10. SP 7 Kamień
 11. UKS Międzyrzecka Trójka
 12. UKS Serbinów Biała Podlaska 5
 13. SP 21 Lublin 2
 14. UKS Remis Świdnik 2
 15. SP 21 Lublin 1
 16. MKS Skałka Annopol 2( Marcin Jakubczak, Bartosz Wroński, Daniel Wroński, trener Zbigniew Siewierski)

 

 

 

Powrót