Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
Turystyka z lotu ptaka
Wirtualny spacer

Wirtualna turystyka po gminie

Z biegiem Wisły - Festiwal biegowy
Z biegiem Wisły - Festiwal biegowy
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Sport

Zdjęcie Artykułu

Jedziemy na MISTRZOSTWA POLSKI w Minisiatkówce „KINDER+ SPORT 2019”

18-04-2019

W dniach 13 i 14 kwietnia 2019r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku rozegrany został tegoroczny Wojewódzki Finał rozgrywek Kinder + Sport 2019 o mistrzostwo województwa lubelskiego w minisiatkówce dziewcząt i chłopców.

W finale imprezy spotkały się najlepsze zespoły wyłonione z eliminacji rejonowych, wyznaczone przez WZPS Lublin. Zgodnie z regulaminem, prawo gry w Mistrzostwach Polski w Zabrzu uzyskuje po dwa najlepsze z każdej kategorii wiekowej rozgrywanego turnieju. W tegorocznych finale wystąpiło aż
7 naszych zespołów MKS Skałki Annopol.
 
W kategorii „dwójek” chłopców – 1 zespół
W kategorii „dwójek” dziewcząt – 2 zespół
W kategorii „trójek” chłopców – 3 zespoły
W kategorii „trójek” dziewcząt – 1 zespół
 
Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpili chłopcy.
W rozgrywkach „dwójek „ udział wzięło – 16 zespołów:
UKS Dragon Wojcieszków, UKS Serbinów Biała Podl., SP 4 Łuków AS Łuków, SP 3 Świdnik 1,UKS „Tempo” Chełm ,MKS „AVIA” Świdnik ,SP 3 Świdnik 2, MKS „Skałka” Annopol, SP Nałęczów, UKS „Olimp” Opole Lubelskie, MKS Kraśnik, SP 21 Lublin 1, SP 24 Lublin 1, SP 24 Lublin 4, SP 21 Lublin.
 
Ogromny sukces odnieśli dwaj zawodnicy „Skałki” - Dorian Ufniarz i Mikołaj Barszcz wygrywając bezapelacyjnie zawody. Chłopcy nie przegrali żadnego meczu w turnieju a w finale pokonali zespół UKS „Tempo” Chełm 2:0. Jako Mistrzowie Województwa zdobyli kwalifikacje do Ogólnopolskiego Finału Kinder+Sport 2019.
 
W kategorii „trójek” chłopców do Finału Wojewódzkiego zakwalifikowało się 12 zespołów - UKS Serbinów Biała Podl. 1, UKS Serbinów Biała Podl. 2, UKS Międzyrzecka Trójka, UKS Serbinów Biała Podl.3, MKS II LO Chełm MKS, „AVIA” Świdnik, MKS „Skałka” Annopol 1, MKS „Skałka” Annopol 2, MKS „Skałka” Annopol 3, MKS Kraśnik, SP 32 Lublin, SP 21 Lublin.
 
Po bardzo dobrej grze w eliminacjach, dwa nasze zespoły dotarły do ścisłego finału, gdzie stoczyli „bratobójczy” mecz. Zespół pierwszy „Skałki” w składzie /Kacper Trębacz, Kacper Badura, Konrad Plewa/ w finale po wyrównanej i zaciętej grze pokonał 2:0 drugi zespół „Skałki” /Jan Lipiec, Mateusz Koślak, Oliwier Lis/. Zdobywając Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Województwa dwa zespoły „Skałki” uzyskały kwalifikację do Mistrzostw Polski Kinder+Sport 2019.
 
W meczu o piąte miejsce trzeci zespół „Skałki” w składzie /Jakub Matuszewski, Bartosz Grzesik, Alan Stąporowski / pokonał 2:0 zespół MKS Kraśnik.

Drugiego dnia rozegrany został Finał Wojewódzki Kinder + Sport 2019 o Mistrzostwo woj. lubelskiego w minisiatkówce dziewcząt.
 
Do rozgrywek w kategorii „dwójek" przystąpiło 16 najlepszych zespołów dziewcząt. Nasz klub reprezentowały dwie drużyny: Skałka 1 - Nadia Barszcz, Weronika Lenart, Skałka 2 - Natalia Wożniak, Wiktoria Chruściel.
 
Wzorem chłopców, którym dziewczęta kibicowały dzień wcześniej Nadia Barszcz i Weronika Lenart, również bezapelacyjnie wygrały cały turniej nie ponosząc żadnej porażki. Jako Mistrzynie Województwa zdobyły kwalifikacje do Ogólnopolskiego Finału Kinder+Sport 2019 w Zabrzu.
 
Klasyfikacja końcowa ,dwójek"
I miejsce - MKS Skałka Annopol 1/Nadia Barszcz, Weronika Lenart/
II miejsce - UKS Jagiellończyk Biała Podlaska
III miejsce - SP 32 Lublin
IV miejsce - SKS 6 Biała Podlaska II
V miejsce - SKS 6 Biała podlaska I
VI miejsce - MKS Avia Świdnik II
VII miejsce - UKS Międzyrzeca Trójka
VIII miejsce - SP 7 Lublin
IX miejsce - SP 24 Lublin
X miejsce - UKS Tempo Chełm
XI miejsce - UKS Sokół Tomaszów Lub.5
XII miejsce - UKS Sokół Tomaszów Lub.6
XIII miejsce - MKS Skałka Annopol 2 /Natalia Wożniak, Wiktoria Chruściel/
XIV miejsce - UKS Sokół Tomaszów Lub.7
XV miejsce - MKS Avia Świdnik 3
XVI miejsce - UKS Olimp Opole Lubelskie
 
W kategorii „trójek” do Finału Wojewódzkiego zakwalifikowano 12 zespołów. Nasz klub reprezentował zespół w składzie: Oliwia Jabłońska, Natalia Rozmus, Natalia Nizioł, Zosia Miksza.
 
Dziewczyny po dobrych grach eliminacyjnych dotarły do półfinału. Jednakże przegrana z silnym zespołem UKS Jagiellończyk Biała Podlaska przekreśliła szansę na awans, jakim był występ tylko w „małym” finale. Ostatecznie nasza drużyna po wyrównanej grze z UKS Międzyrzecką Trójką zdobyła III miejsce w województwie.
 
Klasyfikacja końcowa ,,trójek":
I miejsce - UKS Jagiellończyk Biała Podlaska
II miejsce - SKS Szóstka Biała Podlaska 1
III miejsce - MKS Skałka Annopol /Oliwia Jabłońska, Natalia Nizioł, Natalia Rozmus, Zosia Miksza/
IV miejsce - UKS Międzyrzecka Trójka
V miejsce - UKS Tomaszów Lub.
VI miejsce - SP 32 Lublin
VII miejsce - SP 7 Lublin
VIII miejsce - MKS Kraśnik 1
IX miejsce - MKS Avia Świdnik
X miejsce - MKS II LO Chełm
XI miejsce - Sokół Tomaszów
XII miejsce - MKS Kraśnik 2
 
Finał 25 Ogólnopolskiego Turnieju Kinder+Sport 2019 odbędzie się zaraz po zakończeniu roku szkolnego w dniach 24-26 czerwca w Zabrzu. Wezmą w nim udział po 32 najlepsze zespoły z całego kraju w każdej kategorii wiekowej.
 
Awans aż 4 zespołów MKS Skałki Annopol do Mistrzostw Polski i udział tak dużej liczby naszych zespołów w Finale Wojewódzkim jest bardzo dużym sukcesem naszych zawodników jak i ich trenerów p. Renaty UL oraz p. Józefa Wojtaszka.
 
Warto przypomnieć że w ubiegłym roku w zawodach rangi Mistrzostw Polski w minisiatkówce wystąpiło również dwa nasze zespoły.
 
Gratulujemy i życzymy sukcesów:)
 
Powrót