Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
Turystyka z lotu ptaka
Wirtualny spacer

Wirtualna turystyka po gminie

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Sport

Zdjęcie Artykułu

Rozpoczęły się rozgrywki Kinder Joy of Moving 2022

06-04-2022

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce o Puchar KINDER Joy of moving to największe i najważniejsze wydarzenie siatkarskie dla dzieci i młodzieży w naszym kraju. Celem projektu realizowanego przez Polski Związek Piłki Siatkowej we współpracy z Grupą Ferrero w Polsce jest przede wszystkim promocja aktywnego stylu życia wśród najmłodszych, ale i nauka uniwersalnych wartości sportu przez wspólną zabawę.

W Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisiatkówce biorą udział dziewczynki i chłopcy w wieku od 11 do 13 lat, którzy grając w drużynach 2, 3 i 4-osobowych nie tylko rozwijają swoje umiejętności sportowe, ale i uczą się pracy w zespole oraz budują prawdziwe przyjaźnie.

Po przerwie spowodowanej pandemią do rozgrywek powrócili najmłodsi siatkarze MKS Skałki. Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej w Lublinie podjął decyzję że w roku 2022 rozgrywki odbędą się, tak u dziewcząt jak i u chłopców, w dwóch rejonach:

  • Północ: Biała Podlaska, Międzyrzec Podlaski, Łuków, Aleksandrów, Jabłoń, Kock, Wojcieszków.
  • Południe: Chełm, Świdnik, Lublin, Opole, Kraśnik, Annopol oraz Tomaszów.

W każdym rejonie rozegrane zostaną co najmniej 2 turnieje, przy czym jeden Klub może organizować jeden turniej. Turnieje eliminacyjny powinny być rozegrane do końca kwietnia 2022. Turniej Finałowy planowany jest w terminie 21-22.05.2022 w Lublinie.

Pierwszy turniej Kinder Joy of Moving 2022 rozegrany został 2 kwietnia w Lublinie. W zawodach wystartowało około 200 zawodniczek, wśród nich dwa zespoły Skałki w kategorii „trójek” oraz trzy zespoły Skałki w kategorii „dwójek”. Udany debiut w swoich pierwszych zawodach zaliczyły nasze najmłodsze siatkarki. Para Alicja Juda i Maja Adamska sprawiły dużą niespodziankę i wywalczyły 4 miejsce. Zaledwie 0,03 punktu zabrakło dziewczętom do awansu do najlepszej dwójki turnieju. Uległy niestety zawodniczkom z Opola Lubelskiego w „małym” finale, w walce o trzecie miejsce.

Pozostałe miejsca naszych zawodniczek:

Kategoria „dwójki”:

29 miejsce – Emilia Paćkowska, Zuzanna Gałuszkiewicz, Martyna Więcek

30 miejsce – Weronika Babiracka, Gabriela Olszówka

Kategoria „trójki”:

14 miejsce – Oliwia Sikora, Gabriela Chruściel, Maria Gniaź

16 miejsce – Grzesik Alicja, Wójcicka Aleksandra, Urszula Dul /tr. Zbigniew Siewierski/

 

Powrót