Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Sport

II Wielopokoleniowy Rajd Rowerowy za nami…

II Wielopokoleniowy Rajd Rowerowy za nami…

10-10-2016

W kolorach polskiej złotej jesieni, w promieniach pięknego słońca ponad 70 rowerzystów z Annopola i okolic 2 października pokonało 27-kilometrową trasę w ramach II Wielopokoleniowego Rajdu Rowerowego.

Organizatorem przedsięwzięcia byli uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół w Annopolu realizujący projekt „Bezpieczna +”. Mogli liczyć na wsparcie dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół w Annopolu, p. Renaty Tess - Wasiluk, która rozpoczęła imprezę, a następnie podziękowała  hojnym sponsorom. Wśród nich znaleźli się: Krystyna Tomczyk - dyrektor Banku Spółdzielczego Ziemi Kraśnickiej oddział w Annopolu, właściciel Firmy Handlowo Usługowej „ ZYGA” – p. Zygmunt Dęga oraz właściciel piekarni „ Grześ”- p. Grzegorz Kokowicz.  Wyrazy wdzięczności popłynęły też w stronę członka Rady Miejskiej - Czesława Strugalskiego oraz radnego powiatu - Stefana Stachuli. Panowie, mimo że nie brali bezpośrednio udziału w rajdzie, swoją obecnością wyrazili głębokie poparcie dla tego rodzaju imprez w naszej gminie. Warto nadmienić, że  samorządowców za rowerowym kółkiem godnie reprezentował radny – p. Łukasz Babiracki z Dąbrowy. Nie można zapomnieć o opiece medycznej, którą  zagwarantowała p. Dorota Kowalik z NZOZ „ Zdrowie”. Na szczęście jej interwencja nie była konieczna.

Miłośnicy rowerowej eskapady ruszyli w trasę, która wiodła przez malownicze tereny naszej gminy: Annopol, Opokę, Kosin, Wymysłów, Dąbrowę, Hutę, Stary i Nowy Rachów. Bezpieczeństwo zapewniali funkcjonariusze policji z Komisariatu w Annopolu, patrol motocyklowy Wydziału Ruchu Drogowego  z Kraśnika oraz strażacy  Ochotniczej Straży Pożarnej w Annopolu. Cały przejazd przebiegał spokojnie. Wśród rajdowiczów, podobnie jak wiosną, po raz kolejny dominowały rodziny, ale nie zabrakło także indywidualnych amatorów aktywnego wypoczynku. Sporą grupę stanowiła XX Środowiskowa Drużyna Harcerska Nadwiślańskie Trampy z Annopola Hufiec ZHP Sandomierz, która w jednakowych koszulkach, aktywnie uczestniczyła w tej jesiennej rowerowej imprezie.

Na zakończenie rajdu rowerzyści mogli posilić się kiełbaskami z grilla, którymi częstowano na placu szkolnym. Niewątpliwą atrakcją  był blok animacji zabaw przygotowany przez uczennice gimnazjum, które w ramach projektu zostały przeszkolone przez profesjonalnych animatorów. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się malowanie twarzy, zabawy z chustą animacyjną, przeciąganie liny, skoki grupowe na wielkiej skakance, konkurencja kręcenia hula hop oraz puszczanie kolorowych, gigantycznych baniek mydlanych. Tradycyjnie nie zabrakło losowania nagród  w postaci akcesoriów rowerowych. Pani dyrektor obiecała, że podczas  następnego rajdu na nagrody będą mogły liczyć także całe rodziny. Trzymamy za słowo.

Rajd jest kolejnym dowodem na to, że  Miejski Zespół Szkół w Annopolu wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nie tylko uczniów, ale i społeczności lokalnej. Wszyscy uczestnicy rajdu byli bardzo zadowoleni, wystawili organizatorom  celują ocenę domagając się kolejnej takiej imprezy wiosną. Oby takich inicjatyw było więcej.

 

 

 

Powrót