Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności - Z biegiem Wisły

IV Festiwal Biegowy "Z biegiem Wisły"

01-06-2018

Niedziela, 27 maja zgromadziła liczną rzeszę uczestników IV Festiwalu Biegowego „Z biegiem Wisły”, zorganizowanego przez Burmistrza Annopola Wiesława Liwińskiego oraz Grzegorza Barana i Fundację Baran Cycling.

Impreza rozpoczęła się biegiem na dystansie 5 km, który pokonało 69 zawodników a zwycięzcą został Robert Pasieczny z Gorzyc reprezentujący klub Fartelek GO.
Po starcie biegu na 5 km wystartowali miłośnicy Nordic Walking. Jako pierwszy na mecie pojawił się sandomierzanin Jacek Wiśniewski, zdobywca Pucharu Polski w tej kategorii.
W biegach dla dzieci, jako pierwsi na linii startu stanęli uczniowie klas I – III. Zwycięzcą w kategorii dziewcząt została Katarzyna Bryła z Sandomierza, a w kategorii chłopców Paweł Bednarek z Annopola.
W biegu na 10 km wystartowało 67 uczestników, a pierwsze miejsce z rekordowym czasem trasy zdobył tak jak w poprzednich latach annopolanin Paweł Raczyński.
W biegu Przedszkolaka najlepszą wśród dziewcząt okazała się Zuzanna Malinowska z Kraśnika, a wśród chłopców Patryk Matuszczak z Annopola.
W rywalizacji uczniów klas IV-VI bieg dziewcząt wygrała  Oliwia Sosnówka z Kraśnika, a najszybszym chłopcem został Kacper Trębacz z Annopola.
Na dystansie 1200m w biegu dla młodzieży zwyciężyła Oliwia Hałka z Biłgoraja oraz Kamil Dębniewski z Huty, gmina Annopol.

W organizację imprezy włączyły się:
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Annopolu, Ośrodek Pomocy Społecznej w Annopolu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Annopolu, Centrum Kultury w Annopolu, Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Poniatowskiego  w Annopolu, Ochotnicza Straż Pożarna w Annopolu, funkcjonariusze Policji z Annopola i Kraśnika, Urząd Miejski w Annopolu, NZOZ LEKARZ w Annopolu, Nadleśnictwo Gościeradów, harcerze. Trasy biegowe zostały wytyczone przez pana Wiesława Szabata.

W trakcie Festiwalu można było skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni ufundowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, poczęstować się bigosem przygotowanym przez stołówkę szkolną w Annopolu.