Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
Turystyka z lotu ptaka
Wirtualny spacer

Wirtualna turystyka po gminie

Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski

Kultura

Zdjęcie Artykułu

Gminne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

07-05-2019

Tegoroczne gminne obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny w  kościele pw. św. Joachima i Anny w Annopolu.

Msza koncelebrowana była przez proboszcza ks. kan. Krzysztofa Krzemińskiego oraz ks. kan. Antoniego Bezpalko. Po mszy świętej uczniowie i harcerze z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kołsut w Grabówce zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczny pn. „O! nieszczęśliwa! O! uciemiężona Ojczyzno moja…”, który został nagrodzony gromkimi brawami. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego na annopolskim rynku. Po odegraniu i odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał Burmistrz Annopola Mirosław Gazda.
Kolejnym punktem uroczystości było składanie wiązanek i wieńców pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przez przybyłe delegacje. Kwiaty złożyły władze samorządowe w osobach Przewodniczącej Rady Miejskiej, Burmistrza Annopola i Zastępcy Burmistrza, Przedstawiciel Klubu Radnych Rady Powiatu Kraśnickiego PSL „Porozumienie”, Koło Prawa i Sprawiedliwości w Annopolu, Kraśnickie Towarzystwo Regionalne, delegacja Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych, Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Annopolu, Przedstawiciele Miejsko-Gminnego Związku OSP RP, Związek Nauczycielstwa Polskiego w Annopolu, delegacja Centrum Kultury, Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej, Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Annopolu, uczniowie reprezentujący szkoły z terenu gminy Annopol oraz najmłodsi uczestnicy uroczystości z przedszkola w Annopolu. W uroczystościach udział wzięły poczty sztandarowe szkół, organizacji kombatanckich, Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Annopol oraz Urzedu Miejskiego w Annopolu. Obecna była również Kawaleria Kowalów z Borowa w barwach 24 Pułku Ułanów z Kraśnika.
 
Powrót