Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
Turystyka z lotu ptaka
Wirtualny spacer

Wirtualna turystyka po gminie

Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski

Kultura

Zdjęcie Artykułu

DOŻYNKI PARAFIALNE W ŚWIECIECHOWIE

11-09-2018

W dożynkach parafialnych, które odbyły się w niedzielę 9 września 2018 r. w Świeciechowie udział wzięli przedstawiciele siedmiu sołectw gminy Annopol tj. Natalin, Bliskowice, Popów, Świeciechów, Sucha Wólka, Kopiec, Anielin oraz sołectwo Wałowice z Gminy Józefów.

Uroczystości rozpoczęły się przejściem korowodu dożynkowego prowadzonego przez Orkiestrę Dętą z Wilkołaza, do kościoła parafialnego  pw. św. Małgorzaty i św. Mikołaja. W korowodzie uczestniczyli: starostowie dożynek z poszczególnych sołectw, grupy wieńcowe, druhowie strażacy z jednostek OSP, licznie przybyli mieszkańcy miejscowości.
Msza święta dziękczynna, odprawiona została przez ks. kan. Krzysztofa Szcześniaka, proboszcza parafii.  

Dalsza część uroczystości odbyła się na placu przykościelnym. Rozpoczął ją koncert Orkiestry Dętej  z Wilkołaza. Kolejnym punktem obchodów było przekazanie chleba przez Starostów Dożynek na ręce Burmistrza Annopola i ceremonia dzielenia chlebem.
W wystąpieniach okolicznościowych Burmistrz Annopola Wiesław Liwiński oraz Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego dr Marek Kos podziękowali rolnikom za całoroczny trud pracy na roli, życzyli zdrowia i siły do dalszego działania oraz by ich praca była należycie doceniana i przynosiła wiele satysfakcji. 

Następnie odbyła się część artystyczna, w której m.in.  Pani Teresa Zbytniewska recytowała okolicznościowy wiersz, odbył się występ Zespołu Ludowego Krzemień ze Świeciechowa oraz koncert muzyki rozrywkowej.
Podczas imprezy można było posmakować domowych wypieków i swojskich wędlin na stoiskach przygotowanych przez poszczególne sołectwa. Uroczystościom towarzyszyła wystawa gołębi rasowych.

Serdeczne podziękowania za zaangażowanie dla współorganizatorów dożynek Radnemu Rady Miejskiej panu Andrzejowi Bownikowi oraz Centrum Kultury w Annopolu.

Powrót