Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
Turystyka z lotu ptaka
Wirtualny spacer

Wirtualna turystyka po gminie

Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski

Kultura

Zdjęcie Artykułu

DOŻYNKI POWIATOWE W SZASTARCE

04-09-2018

2 września 2018 r. w Szastarce odbyło się Powiatowe Święto Plonów. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. odprawioną w intencji rolników powiatu kraśnickiego.

Gmina Annopol reprezentowana była przez władze samorządowe w osobach: Burmistrza Annopola Wiesława Liwińskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Zdzisława Romańskiego oraz Zastępcę Burmistrza Romana Wiśniewskiego.

Tradycyjnie podczas dożynek powiatowych odbyły się m.in. konkursy wieńców dożynkowych, stoisk promocyjnych oraz ogródków przydomowych. Laureaci Gminnego Konkursu Wieńców Dożynkowych Sołectwo Dąbrowa (w kategorii wieniec współczesny) oraz Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych w Bliskowicach (w kategorii wieniec tradycyjny) godnie reprezentowali naszą gminę, jednak nie znaleźli się w pierwszej trójce konkursu. W pierwszej kategorii zwyciężył wieniec Zespołu Ludowego z Księżomierza, natomiast w drugiej kategorii wieniec z sołectwa Słodków.

Podczas uroczystości dożynkowych gminę Annopol spotkało kilka wyróżnień. Starostą dożynek był mieszkaniec Zychówek Rafał Ortyl, który wraz z Panią Iwoną Iskrą z Kopca  otrzymali Medal Starosty Kraśnickiego za osiągnięcia w produkcji rolnej.
Cieszymy się, że miano najpiękniejszego ogródka przydomowego w powiecie kraśnickim otrzymał ogródek Pani Sabiny Hornowskiej z Annopola, a wśród stoisk promocyjnych pierwsze miejsce zajęło stoisko Miasta i Gminy Annopol.

Na naszym stoisku swoje prezentowane były m.in. materiały promocyjne gminy oraz prace podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Annopolu. Odwiedzający stoisko przybrane kwiatami z ogrodów p. Anny Więckowskiej (sołectwo Jakubowice) mogli poczęstować się słodkościami przygotowanymi przez grupy wieńcowe, regionalną rybą,  chlebem wiejskim ze smalcem oraz owocami pochodzącymi z sadów p. Hieronima Mazurka (sołectwo Popów).

Powrót