Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
Turystyka z lotu ptaka
Wirtualny spacer

Wirtualna turystyka po gminie

Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski

Kultura

Zdjęcie Artykułu

"BRĄZOWA JODŁA" dla "MANUFAKTURY"

24-07-2018

Dużym sukcesem zakończył się udział Zespołu Muzycznego „Manufaktura” w 45 Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej „Wiatraczek”, który odbył się w dniach 12-21 lipca 2018 roku, w Kielcach.

Młodzi muzycy, pracujący pod kierunkiem Renaty i Macieja Niemczyckich, w Publicznej Szkole Podstawowej w Annopolu, otrzymali za swoją prezentację trzecią nagrodę. Była to zarazem najwyższa przyznana nagroda w kategorii zespołów instrumentalno-wokalnych. Odbywający się w Kielcach festiwal to jedna z największych imprez tego rodzaju w Polsce. W tym roku w festiwalu wzięło udział prawie tysiąc uczestników. Byli to soliści, chóry, zespoły muzyczne i wokalne, zespoły taneczne i folklorystyczne, z Polski i z zagranicy. Kielecki Festiwal to obok przeglądów konkursowych, także wiele imprez towarzyszących. Manufaktura miała okazję zaprezentować się dwukrotnie na Kieleckim Rynku w koncertach pod nazwą „Zakręć się na Kielce”, oraz podczas finałowego Koncertu Laureatów, w amfiteatrze Kadzielnia. Koncert laureatów obejrzało na żywo z widowni amfiteatru, kilkanaście tysięcy widzów. Specjalnie na występ Manufaktury, do Kadzielni przybyli znakomici goście, wśród nich Pan Piotr Rzetelski, Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego i Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu. Zaproszenie przyjęły także Panie Radne z Annopolskiej Rady Miejskiej, Pani Anna Wąsik, Przewodnicząca Komisji Kultury i Pani Zenobia Jarmuła. Ponadto na Kadzielni zameldowała się także współzałożycielka zespołu Manufaktura, Pani Renata Tess - Wasiluk oraz rodzice, rodzeństwo, babcie, dziadkowie i przyjaciele. Koncert został także zarejestrowany dla Telewizji Polskiej, i będzie emitowany w odcinkach w TV ABC, TV Polonia i TVP 3.
 
W ramach festiwalu, młodzi artyści przez pięć dni mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach artystycznych prowadzonych przez profesjonalnych trenerów. Manufaktura pod okiem Profesora Jerzego Szczyrby - muzyka, wykładowcy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, pracowała nad doskonaleniem techniki wokalnej, instrumentalnej, nad wzbogaceniem i uatrakcyjnieniem aranżacji wykonywanych piosenek. Wszystkie nagrodzone zespoły miały także możliwość poznania tajników nagrywania muzyki w profesjonalnym studiu nagraniowym, rejestrując swoje utwory do koncertu galowego. Ponadto trzydniowy cykl przygotowań do finału, próby z choreografem, dźwiękowcem, oświetleniowcem, operatorami kamer telewizyjnych, uwagi reżysera, wielokrotne powtarzanie swoich wejść, to niezła szkoła przetrwania.
 
Ale jest i inna strona festiwalu. Jest to znakomita okazja do poznania wielu wspaniałych ludzi, zawarcia znajomości, przyjaźni. Możliwość poznania zabytków Kielc, historii miasta.
 
Wyjeżdżając po zakończeniu Festiwalu, w drogę powrotną do Annopola, członkowie zespołu obok wielkiej radości z sukcesu, nie kryli wzruszenia i żalu, że muszą już opuścić Kielce. Niektórzy zapowiadają, że powrócą tu za rok. A więc życzymy im powodzenia w dalszej artystycznej drodze, wielu sukcesów i wspaniałych występów!
 
RiM
Powrót