Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
Turystyka z lotu ptaka
Wirtualny spacer

Wirtualna turystyka po gminie

Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski

Kultura

Zdjęcie Artykułu

Sprawozdanie z wycieczki

05-07-2018

40 dzieci z terenu Gminy Annopol wzięło udział w zorganizowanej w dniu 03.07.2018r. wycieczce do Parku Rozrywki i Miniatur – Sabat Krajno oraz Jaskini Raj.

Wycieczkę zorganizowała GKRPA we współpracy z OPS, pracownicy socjalni wytypowali listę uczestników wycieczki. W trakcie wycieczki dzieci miały okazję skorzystać z wielu atrakcji jakie proponuje Park Rozrywki,  między innymi z jednego z największych parków linowych w Polsce, zbudowanego  w całości na palach, projekcji filmu w kinie 3D.
   
Wiele niezapomnianych wrażeń dostarczyła uczestnikom Aleja Miniatur umożliwia  ona podróż po całym świecie w zaledwie kilka godzin! Tutaj dzieci przeniosły się prawie na wszystkie kontynenty świata aby poznać kulturę i architekturę z najróżniejszych zakątków globu.
   
W parku znajdują się miniatury najsłynniejszych budowli świata oraz niezwykłych miejsc stworzonych przez naturę. Prawie wszystkie miniatury zostały wykonane w skali 1:25.     Szczególnym wyjątkiem jest Watykańska Bazylika Świętego Piotra, która jako jedyna. w Europie została wykonana w skali 1:13. Na terenie Alei znajdują się również jedyne w Europie miniatury nieistniejących już wież World Trade Center mierzące z iglicą ok. 20 metrów wysokości (skala 1:25). Aleja Miniatur  liczy ponad 50 budowli.
   
Po spacerze Aleją Miniatur na dzieci czekał relaks w lunaparku który gwarantował dobrą zabawę. Na dzieci czekały takie atrakcje jak strefa dmuchanych zamków z 7 metrową zjeżdżalnią czy dmuchaną dżunglą, elektryczne łódeczki. Na terenie Parku Rozrywki dzieci zjadły smaczny obiad.
   
Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Jaskini Raj. Jaskinia „Raj” jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju. Zachwyca bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Występują tutaj skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu.
   
Jaskinia uznana została za rezerwat przyrody nieożywionej i stanowisko archeologiczne. Po miło spędzonym dniu dzieci pełne niezapomnianych, wakacyjnych wrażeń bezpiecznie wróciły do domów.
Powrót