Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
Turystyka z lotu ptaka
Wirtualny spacer

Wirtualna turystyka po gminie

Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski

Kultura

Zdjęcie Artykułu

XV Nadwiślańskie Spotkania Sobótkowe

29-06-2018

Na 23 czerwca zaplanowano XV Nadwiślańskie Spotkania Sobótkowe.

Po raz pierwszy od 15 lat Noc Kupały nie odbyła się na annopolskiej Stanicy nad Wisłą. Ulewny deszcz, który padał od rana nie pozwolił, aby impreza ta miała formę plenerową i w ostatniej chwili organizatorzy podjęli decyzję o przeniesieniu jej do budynku Centrum Kultury.

Niestety nie mógł odbyć się żaden z zaplanowanych konkursów, gdyż Sala Widowiskowa nie była do tego przygotowana technicznie. Mimo wszystko na naszej scenie zaprezentowały się zespoły, które tego dnia dojechały do Annopola tj. Zespół Stocaneczka, Zespół Kowalanki, Zespół Sulowiacy oraz Kasia Pawłowska.

Zwieńczeniem imprezy był koncert Zespołu Gieni Dudki, którego założycielem jest Pan Zygmunt Skrok pochodzący z Bliskowic. Muzycy przyjechali do nas specjalnie z Wrocławia i pomimo trudnych warunków dali świetny, ponad godzinny koncert, o czym świadczyć mogą żywe i spontaniczne reakcje widowni.

Przed Centrum Kultury rozstawiona była kuchnia polowa, w której przybyli goście mogli poczęstować się grochówką przygotowaną przez Państwa Sawickich.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania tegorocznych Sobótek, Panu Burmistrzowi Wiesławowi Liwińskiemu, zaproszonym gościom, osobom, które mimo niesprzyjającej aury za oknem stworzyli koncertową publiczność, a także sponsorom: Państwu Ewie i Zygmuntowi Dęga, Państwu Zofii i Janowi Stefańskim, Państwu Halinie i Zdzisławowi Romańskim.

Dziękujemy również Panu Staroście Kraśnickiemu Andrzejowi Majowi za wsparcie finansowe i współorganizację imprezy.

Powrót