Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski

Kultura

Zdjęcie Artykułu

ORSZAK TRZECH KRÓLI W JANISZOWIE

07-01-2023

6 stycznia już po raz dziesiąty Orszak Trzech Króli przemaszerował ulicami Janiszowa. Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą sprawowaną w kaplicy pw. Św. Stanisława Biskupa. Następnie uczestnicy przemaszerowali do szkoły, w której odbyła się dalsza część uroczystości.

 
W barwnym korowodzie udział wzięli zaproszeni goście: zastępca burmistrza Annopola pan Józef Paćkowski, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Lublinie starszy wizytator pani Wioletta Czochór, proboszcz parafii pw. Św. Andrzeja Apostoła w Borowie ks. Zbigniew Kata, sołtysi Janiszowa i Zabełcza Pani Ewa Adamczyk i Dorota Krowisz, licznie zgromadzeni mieszkańcy Janiszowa i okolicznych miejscowości.
 
 
Barwny orszak prowadzili Trzej Królowie. Tuż za nimi, w otoczeniu pastuszków na osiołku podążała Maryja z Dzieciątkiem, prowadzona przez Św. Józefa. Jak zwykle, nie zabrakło żywych zwierząt, które stanowiły niewątpliwą atrakcję dla najmłodszych uczestników korowodu. Orszakowi towarzyszyły występy artystyczne. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów ze szkół w Janiszowie i w Kosinie nie zabrakło Jasełek, Pokłonu Trzech Króli oraz pięknych kolęd i pastorałek.
 
Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla wszystkich uczestników Orszaku zorganizowanym przez Radę Rodziców z Publicznej Szkoły Podstawowej w Janiszowie. Warto zaznaczyć, że organizowany od dziesięciu lat w Janiszowie Orszak Trzech Króli, jest jednym z 753 Orszaków organizowanych w Polsce i jedynym tego typu wydarzeniem w gminie Annopol. Jest to świetna okazja, by integrować miejscową społeczność i przekazywać najmłodszym przywiązanie do tradycji.
 
                                                                                                                                             PSP Janiszów 
Powrót