Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski

Kultura

Zdjęcie Artykułu

Gminna Wigilia Bożego Narodzenia 2022

20-12-2022

W dniu 18 grudnia 2022 r. w godzinach popołudniowych odbyła się Gminna Wigilia Bożego Narodzenia. Wigilię rozpoczęła się Nabożeństwem Adwentowym w Kościele Parafialnym, podczas którego poświęcono figurkę Dzieciątka Jezus. Następnie odbyło się uroczyste przeniesienie figurki do szopki ustawionej na annopolskim Rynku.

Przeniesienia dokonał Burmistrz Annopola Mirosław Gazda, Zastępca Burmistrza Józef Paćkowski wraz z ks. kan. Krzysztofem Krzemińskim proboszczem tutejszej parafii w asyście strażaków z OSP Annopol i OSP Dąbrowa.

Po umieszczeniu figurki w szopce, Burmistrz Annopola złożył zgromadzonym serdeczne życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Czas radosnego świętowania umilili występy artystyczne Seniorów z Centrum Kultury w Annopolu, Klubu Senior+ w Annopolu oraz Klub Senior+ w Wymysłowie, Zespołu Borowiacy oraz podopiecznych ŚDS w Annopolu.

Podczas wigilijnego spotkania nie mogło zabraknąć tradycyjnych potraw wigilijnych. Trud przygotowania tych potraw podjęły Koła Gospodyń Wiejskich: KGW z Wymysłowa „Wymysłowiacy”, KGW z Dąbrowy, KGW z Kopca, KGW w Grabówce, ŚDS w Annopolu. Podczas wigilii odbył się również kiermasz ozdób świątecznych, gdzie można było nabyć piękne ozdoby Bożonarodzeniowe. Swoje stoiska wystawiły OPS w Annopolu, ŚDS w Annopolu, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Piotrawicach, KGW z Wymysłowa „Wymysłowiacy”, KGW z Dąbrowy, KGW z Kopca, KGW w Grabówce. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania za okazałe wsparcie i zaangażowanie w organizację spotkania wigilijnego ze społecznością lokalną. 

 

Powrót