Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
Turystyka z lotu ptaka
Wirtualny spacer

Wirtualna turystyka po gminie

Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski

Kultura

Zdjęcie Artykułu

DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE W LUBYCZY KRÓLEWSKIEJ

14-09-2021

W dniu 12 września br. w Lubyczy Królewskiej, w powiecie Tomaszowskim odbyły się Dożynki Wojewódzkie Województwa Lubelskiego. Tegoroczne Dożynki Wojewódzkie organizowane były przez Województwo Lubelskie - Powiat Tomaszowski, Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Tomaszowskiego oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Dożynki rozpoczęły się uroczystym korowodem, w którym Gminę Annopol reprezentował Burmistrz Annopola Mirosław Gazda oraz grupa wieńcowa Ochotniczej Straży Pożarnej z Bliskowic.


Gmina Annopol wystawiła swoje stoisko promocyjne wspólnie ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Annopolu oraz Kołem Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie. Stoisko cieszyło się bardzo dużym powodzeniem wśród uczestników dożynek. Na stoisku można było posmakować lokalnych potraw m.in. pierogów, pazibrody, ryby marynowanej, chleba ze smalcem oraz ciast i owoców. Nie zabrakło również drukowanych materiałów promocyjnych w postaci folderu Gminy Annopol, mapy turystycznej oraz pocztówek.


Tegoroczne Dożynki były okazją do rozstrzygnięcia wojewódzkiego konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Z wielka radością informujemy, że wyróżnienie w tym konkursie otrzymał wieniec grupy wieńcowej Ochotniczej Straży Pożarnej z Bliskowic. Grupa przygotowała wieniec w kategorii wieniec nowoczesny, wieniec w postaci pompy strażackiej, wykonanej ze zbóż, kwiatów i traw.


Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji gminnego stoiska promocyjnego za zaangażowanie i wkład w promocję Miasta i Gminy Annopol. Są to: Koło Gospodyń Wiejski w Dąbrowie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Annopolu, grupa wieńcowa Ochotniczej Straży Pożarnej w Bliskowicach oraz Piekarnia „Grześ” w Annopolu.

 

 

Powrót