Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
Turystyka z lotu ptaka
Wirtualny spacer

Wirtualna turystyka po gminie

Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski

Kultura

Zdjęcie Artykułu

DNI ANNOPOLA 2021

29-07-2021

Tegoroczne Dni Annopola, ze względu na pandemię, miały charakter dwudniowego Pikniku Rodzinnego. 25 lipca w niedzielę w Opoczce Małej nad Wisłą odbyły się Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrz Annopola.
Do zawodów zgłosiło się 32 wędkarzy seniorów oraz 4 kadetów.

Klasyfikacja zawodników:


SENIORZY:

1 miejsce Borkowski Krzysztof
2 miejsce  Suchowolak Mariusz
3 miejsce Wagner Paweł
4 miejsce Amanowicz Roman
5 miejsce Targos Marceli
6 miejsce Targos Marcin
7 miejsce Czaja Łukasz
8 miejsce Gontarz Mariusz
9 miejsce Golecki Stanisław


KADECI:

1 miejsce Wawrzak Jakub
2 miejsce Pokrzywa Wiktor
3 miejsce Burek Arkadiusz.

Od godz. 10.00 do 14.30 trwał Turniej Piłki Plażowej również o Puchar Burmistrza. Do turnieju zgłosiło się 11 par zawodników. Po zaciętych rozgrywkach  zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach:
1 miejsce  Pawlik Joanna i Kazaniecki Marcin
2 miejsce Nowak Dominik i Michał Wilke
3 miejsce Wojewoda Jakub i Wasiluk Bartosz
Miejsca 5-11 Młynarczyk Oskar i Rudziejewski Szymon, Badura Kacper i Koślak Mateusz, Mazurkiewicz Sebastian i Kaczanowski Kamil, Plewa Konrad i Barszcz Mikołaj, Ufniarz Mateusz i Ścibisz Aleksandra, Lenart Weronika i Rozmus Natalia, Lipiec Jan i Lis Oliwier. 

Po południu deszczowa aura sprawiła, że tylko otwarcie Pikniku przez  Burmistrza Annopola Pana Mirosława Gazdę i wręczenie nagród Wędkarzom miało miejsce na placu osiedlowym, natomiast reszta zaplanowanego programu została przeniesiona do Centrum Kultury. Na scenie świetnie zaprezentowała się Grupa Akrobatyczna „Amino”, dzieci z zajęć wokalnych, sekcja taneczna „Grawitacja”, Klub Senior+ z Wymysłowa oraz Kapela Podwórkowa „Wygibusy” z Biłgoraja, która fantastycznie zagrała m.in. przeboje lwowskiej i warszawskiej ulicy.

O zmroku powróciliśmy na plac osiedlowy, aby obejrzeć niezwykły teatr, spektakl oparty na legendzie o Mistrzu Twardowskim, wzbogacony odpowiednią scenografią, charakteryzacją postaci, narzędziami ogniowymi i pirotechnicznymi. To niesamowite widowisko zaprezentował Teatr Ognia Bohema z Sandomierza.

Szkoda tylko, że pogoda pokrzyżowała plany, ponieważ więcej dzieci mogło było skorzystać z bezpłatnych dmuchawców i malowania buziek. Uczestnicy Pikniku nie mogli w pełnej okazałości obejrzeć stoisk promocyjnych: Lubelska Brygada WOT z Dęblina, Środowiskowy Dom Samopomocy z Annopola i Terapii Zajęciowej z Piotrowic. Niektórzy zdążyli podegustować pysznej grochówki.       

26 lipca w uroczystość św. Anny, Patronki Annopola , w południe została odprawiona Msza św. w kościele parafialnym w intencji mieszkańców.     

Zaplanowane na wieczór Kino plenerowe, ze względu na niestabilność pogody, przeniesiono do hali sportowej w szkole, gdzie licznie zgromadzona widownia obejrzała filmy: „Gang zwierzaków” i Dżentelmeni”      

  Burmistrz Annopola i Centrum Kultury dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznych obchodach Dni Annopola.

 

Powrót