Sport

Zdjęcie uczestników

Kinder + Sport Opole 2016

04-04-2016

W dniach 02- 03 kwietnia 2016 r. w Opolu Lubelskim odbył się pierwszy z trzech turniejów rejonowych o mistrzostwo wojewódzkie w rozgrywkach siatkarskich Kinder + Sport. Zawody rozgrywane są wśród dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych w 3 kategoriach wiekowych:

Klasy IV „dwójki”

Klasy V „trójki”

Klasy VI „czwórki”.

W sobotę do rywalizacji wśród 9 zespołów przystąpiła jedna drużyna dziewcząt MKS Skałki

wśród klas VI. Nasze siatkarki w składzie: Zuzanna Michalska, Oliwia Nikołajczyk, Patrycja Rytwińska, Martyna Dudek zajęły ostatecznie V miejsce. Trenerem zespołu jest Renata Ul.

W niedzielę także w Opolu w zawodach Kinder + Sport rywalizowali chłopcy. Wielką niespodzianką było wygranie zawodów wśród klas IV i  I miejsce w turnieju pary MKS Skałki Annopol: Wiktor Mysłowski, Kacper Michalski / przypomnijmy uczniów klasy III/, w rywalizacji wśród 10 zespołów. Niewiele brakowało aby dwa nasze zespoły stanęły na podium. W meczu o 3 miejsce para Dawid Paćkowski, Marcin Jakubczak uległa nieznacznie parze z Nałęczowa 25-27, mając 2 piłki meczowe. Chłopcy ostatecznie zajęli  IV miejsce.

Na wysokim VI miejscu uplasowali się Bartosz Wroński, Daniel Wroński / to ich pierwszy udział w zawodach tej rangi/

W rywalizacji klas piątych wzięło udział 8 zespołów, w tym „trójka” MKS Skałka w składzie:

Mikołaj Ćwik, Dawid Dąbrowski, Kamil Szymanek. Nasi zawodnicy uplasowali się w środku tabeli zajmując IV miejsce w zawodach. /Niestety dzień przed zawodami kontuzji palców nabawił się Dawid Wroński, co wyeliminowało go z zawodów/. Trenerem zawodników jest Zbigniew Siewierski

Drugi turniej już 9-10 kwietnia w Kraśniku,  kolejny 16-17 kwietnia w Annopolu.