Aktualności

Zdjęcie z koncertu

SREBRO SIATKARSKIE „Skałki” w TNO

03-11-2015

Dużym sportowym sukcesem zakończył się dla zawodników Skałki Annopol I Turniej Nadziei Olimpijskich o Mistrzostwo Województwa lubelskiego Młodzików. Turniej rozegrany został w Kraśniku w dniach 24-25 października 2015 r.

Zawody w Kraśniku to jeden z czterech rozgrywanych w naszym województwie dwudniowych turniejów, które wyłonią 3 najlepsze zespoły z prawem gry w rozgrywkach centralnych. Pierwszy krok został już wykonany. Był to bardzo udany występ naszych siatkarzy, którzy w całym turnieju przegrali tylko jedno spotkanie. Szkoda że słabsza dyspozycja meczowa przyszła właśnie w finale, w którym Skałka przegrała z UKS Serbinów Biała Podlaska 2 - 0.
Wszystkie wcześniejsze mecze grupowe nasi zawodnicy rozstrzygali 2-0, pokonując kolejno UKS Międzyrzecką Trójkę I Międzyrzec Podlaski oraz TPS II SOS Lublin. Po zajęciu pierwszego miejsca w grupie w ćwierćfinale pokonali także bez utraty seta UKS Tempo Chełm.
Dużo trudniejsze zadanie czekało na siatkarzy w półfinale. Tutaj doszło do „derbów", ponieważ Skałka Annopol trafiła na jednego z faworytów, jednocześnie gospodarza turnieju, drużynę MKS Kraśnik. Spotkanie było bardzo zacięte i stało na wysokim poziomie. Jednak
w końcowym rozliczeniu mniej własnych błędów zanotowali na swoim koncie nasi siatkarze
i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa i wygranej 2-0.
W turnieju siatkarskim inaugurującym sezon 2015/2016 na szczeblu wojewódzkim, wzięło udział 12 zespołów.