Aktualności

Zdjęcie z koncertu

Rozgrywki minisiatkówki „Kinder+Sport 2013”

25-04-2013

W marcu ruszyła tegoroczna edycja rozgrywek o mistrzostwo województwa w minisiatkówce „Kinder+Sport 2013" . Rozgrywki składają się z dwóch etapów: eliminacji oraz turnieju finałowego i dotyczą trzech kategorii wiekowych oddzielnie dla dziewcząt i chłopców:

„dwójki" - klasy IV i młodsi (rocznik 2002 i młodsi)

„trójki „ - kl. V (rocznik 2001)

„czwórki" - kl. VI (rocznik 2000)

Turnieje eliminacyjne rozgrywane są w czterech grupach podzielonych na rejony/wschód, zachód, północ i południe/. Zawodnicy z MKS Skałka Annopol rywalizowali w tym roku w rejonie zachodnim wraz z drużynami  m.in. z Kraśnika, Kocka, Opola Lubelskiego, Nałęczowa, Lublina. Eliminacje rejonowe „Kinder+Sport 2013" rozgrywane są formie trzech turniejów. Najlepsze drużyny z turniejów eliminacyjnych wywalczą możliwość startu w finale wojewódzkim

Terminy poszczególnych etapów

Turnieje eliminacyjne 16.03-21.04.2013

Finał Wojewódzki 27-28.04

Turniej barażowy 25-26.05

Ogólnopolski Finał w Zabrzu 30. 06.2013

W pierwszych eliminacjach rejonowych rozegranych w Kraśniku „trójka" w składzie /Maciej Stachyra, Rafał Łukasiewicz, Szymon Rudziejewski-Rudziewicz, rez. Marcin Jaskot / nie przegrywając żadnego meczu  zajęła I miejsce w turnieju, druga „trójka"  w składzie/Krystian Szyszka, Konrad Figiel, Szymanek Kacper, rez. Jakub Gil po jednej porażce z MKS Kraśnik zajęła V miejsce.

W dniu 14.04.2013r w Lublinie odbył się II eliminacyjny rejonowy turniej Kinder+Sport grupy zachód. W kategorii" trójek" pierwszy zespół MKS Skałka w składzie/ Stachyra Maciej, Łukasiewicz Rafał, Szymon Rudziejewski Rudziewicz, rez. Jaskot Marcin / uległ tym razem w finale zespołowi MKS-u Kraśnik i zajął  II miejsce. Drugi zespół /Szyszka Krystian, Figiel Konrad, Szymanek Kacper, rez. Gil Jakub/ w meczu o trzecie miejsce przegrał po zaciętym pojedynku  z zespołem z Nałęczowa zajmując IV miejsce.

O ostatecznej kolejności i awansie do finału wojewódzkiego zdecydować miał ostatni turniej  rozgrywany  w Opolu Lubelskim.  Zawodnicy „Skałki" zgodnie z oczekiwaniami potwierdzili swoją dominację w tej kategorii wiekowej . „Trójka" / Stachyra Maciej, Łukasiewicz Rafał, Szymon Rudziejewski Rudziewicz, rez. Jaskot Marcin wygrała swój drugi już turniej eliminacyjny i zajęła ostatecznie 1 miejsce w  eliminacjach rejonowych. Drugi zespół  /Szyszka Krystian, Figiel Konrad, Gil Jakub/ po wyrównanych meczach zajął IV miejsce.

Obydwa zespoły uzyskały awans do finału wojewódzkiego, który rozegrany zostanie w Świdniku.

Bardzo dobrze w kategorii " dwójek" zaprezentował się zespół w składzie / Patryk Postój, Daniel Plewa/ zajmując VII miejsce na 16 zespołów startujących w turnieju. Chłopcy niedawno rozpoczęli treningi w klubie. Wszyscy chłopcy trenują pod opieką p. Józefa Wojtaszka

Równie dobrze w rozgrywkach spisywały się dziewczęta MKS Skałka Annopol.

W kategorii „dwójek" Paulina Złotucha i Julia Kowalczyk rez. Patrycja Zielińskazajmowały dwa razy drugie miejsca w turniejach w Kraśniku i Lublinie, ulegając jedynie zawodniczkom z TPS Lublin. W turnieju w Opolu Lubelskim zajęły 4 miejsce co wystarczyło tym samym do awansu do turnieju finałowego. Druga „dwójka" : Julia Wojtaszek i Julia Bednarek zajmowały odpowiednio VI, VIII i IX miejsce/ niestety nie udało się dziewczętom awansować do dalszych rozgrywek/.

Za miłą niespodziankę można uznać awans do turnieju wojewódzkiego „trójki" MKS Skałki Annopol.  Zawodniczki w składzie Róża Likos, Michalina Przygodzka, Adrianna Jaśkiewicz rez. Zuzanna Niedziałek także w Świdniku rywalizować będą wśród najlepszych 16 zespołów lubelszczyzny.